VODNÁŘ
Vodnáři jsou lidé narození mezi 21. lednem a 19. únorem

Venuše, Mars a Merkur zajistí Vodnářům skvělý vstup do nového roku. Dalším příznivým obdobím pro ně bude květen a červen. Léto jim může přinést napětí v partnerských vztazích. Důležité bude pro Vodnáře najít si čas sami na sebe.

Vodnář je vzdušné znamení a jeho planetou je Uran.

Jací jsou Vodnáři?

Vodnáři bývají nevypočitatelní, jejich planeta Uran jim dává proměnlivou a nestálou povahu. Tito jedinci však bývají velmi přátelští a nejsou předpojatí, dokážou být k druhým velmi tolerantní a nikoho za nic neodsuzují, ale snaží se ostatní chápat. Tato mírumilovná stránka povahy má i svůj rub, který přináší problémy s dotahováním věcí do zdárného konce. Typičtí Vodnáři mívají potíže s dodržováním slibů i přizpůsobováním se svému okolí, protože jsou velmi svobodomyslní. Jde o velmi originální osoby, které jsou svými myšlenkami i postoji před ostatními „napřed“. A leckdy je proto nemusí jejich okolí chápat a přijímat. Také nesnášejí jakékoliv omezování a příkazy a chtějí vše dělat po svém, se svým osobitým přístupem. Hledají stále něco nového a většinou dělají opak toho, co se od nich očekává, což ovšem není schválně. Právě v danou chvíli je pro ně důležitější něco jiného, než co slíbili. Hodně se jim odpouští pro jejich originalitu a přátelskou povahu. Jsou to známí idealisté, kterým leží na srdci budoucnost lidstva. Ostatním se někdy mohou zdát chladní, protože si drží určitý citový odstup a snaží se vidět věci života s nadhledem.

Vodnář – muž

Vodnáři jsou nespoutaní a mají rádi společnost a zábavu, dokážou celé hodiny analyzovat problémy druhých lidí i globální problémy světa. Potřebují mít vedle sebe každopádně intelektuálně laděné partnerky, s kterými si budou mít stále o čem podívat, protože nudu řeší jednoznačně rychlých útěkem. Proto je nejspíše zaujmou ženy vzdušného elementu, zajímavé Blíženky, které mají stejné názory, koníčky i zájmy. Určitě je budou přitahovat elegantní Váhy, se kterými se budou cítit velmi mužně, a také Vodnářky, které mají stejně vzletné ideály a touží změnit svět.

Vodnář – žena

Nevšední bytost, všimnete si určitě jejího avantgardního účesu nebo oblečení. Má mnoho koníčků, při kterých nemá čas na „normální“ denní provoz. Domácí práce ji zdržují, raději si čte nebo se dívá na cestopisné či sci-fi filmy. Její partner nemusí být velký romantik, ale měla by to být samostatná osobnost se smyslem pro humor. Nejvíce ji upoutají typičtí intelektuálové a umělci, od kterých se může dovědět spoustu zajímavých informací a kteří ji budou inspirovat k nevšedním zážitkům.

Vodnář v roce 2019

Začátkem roku vám plejáda planet ve vašem znamení – Venuše, Mars a Merkur – zajistí skvělý vstup do roku 2019. Lze očekávat, že budete mít spoustu nápadů a zlepšení, s jejichž realizací se raději obraťte na druhé. Může se i zlepšit vaše finanční situace, a to díky dlouhému tranzitu planety Merkur, který potrvá až do poloviny března. V měsíci březnu zažijete emocionální bouři, přinese ji tranzit Venuše. Pozlobit vás může jen opoziční napjaté postavení planety štěstí Jupitera ve znamení Lva. V dubnu, díky pozitivnímu postavení Venuše, budou vztahy a partnerství hrát hlavní roli. Další pozitivní dobou, kdy můžete zaznamenat pokrok i změny ve svém životě, bude květen. Je to čas na společenský život, hledání nových pracovních a obchodních kontaktů, ale také nových milostných vztahů. Toto příznivé období trvá až do počátku června. Dovolenou a také odpočinek byste si měli dopřát během srpna, kdy budou důležité planety v opozičním, napjatém postavení. Napětí, problémy a také „výměnu názorů“ můžete očekávat v polovině září, kdy vejde bojovný Mars do vaší opozice. Díky své přátelské povaze a také pomoci Merkura ve znamení Vah vše zvládnete. Během listopadu v jeho polovině přejde Mars a Venuše do Panny a vy si oddechnete. Závěr roku bude patřit na jedné straně určitému bilancování, na straně druhé plánování projektů a cílů do nového roku.

Vodnář a láska

Váš život je plný vzruchu a spěchu, zkuste se zastavit a vážit si drobných radostí, které zažíváte každý den. Je možné, že někteří z vás budou chtít se vstupem do nového roku udělat radikální změny ve svém životě, podpora silného Marse je na vaší straně. Venuše, planeta milostných vztahů, je téměř po celý lednový měsíc ve vašem znamení. Ti z vás, kteří chtějí prohloubit partnerství nebo zažít nové milostné vzplanutí, by měli jednat. Tranzit Merkura zařídí, že budete otevření komunikaci a novým myšlenkám. V dubnu můžete být zaměřeni spíše na praktičtější záležitosti, k jejichž řešení vás donutí vnější okolnosti, což může pokračovat i během měsíce května. V červnu vás osvěží vstup Merkura i Marsu do znamení Blíženců, může to znamenat, že budete otevřeni změnám ve svém životě, ať už v oblasti partnerské, nebo profesní. Přicházejí nové možnosti a těm, kdo stojí o navázání vztahů, se blýská na časy, určitě potkáte zajímavý protějšek, který vaši náklonnost opětuje. Léto může přinést napětí a nedorozumění, vyplývá to z postavení Venuše i Merkura v opozičním znamení Lva. Partnerská komunikace může váznout, je nejvyšší čas na malou „revizi“ vašeho osobního života. Snažte se získat vnitřní rovnováhu a jednat klidně, v měsíci září se mnohé vyjasní a uklidní, pozor však na „silové“ tendence, ke kterým vás bude nabádat energický Mars v opozičním postavení. Opravdovou pohodu zažijete v předvánoční době, kdy se mnoho věcí usadí, a vy najdete ztracenou jistotu. Užijete si klidu vánočních svátků v kruhu své rodiny a blízkých a na letní bouře už ani nevzpomenete.

Vodnář a zdraví

Nejlepší radou pro vaše znamení je – udělejte si konečně čas sami na sebe. Vodnáři často řeší věci za druhé a vlastní běžné starosti odkládají. Odbourejte zatěžující vazby a starejte se konečně o sebe. Stav vašeho organismu, o který budete pečovat, vám to vrátí v podobě pocitu lehkosti. Zaměřte se na svoje trávení, dopřávejte si zvláště ryby a mořské plody, svému tělu dodávejte selen, vápník a hořčík. Počátek roku můžete uvítat ve skvělé kondici, k poklesu vašeho imunitního systému by mohlo dojít koncem března. Více se hlídejte, zvláště pak při sportu během měsíce dubna, kdy planetární vlivy mohou ovlivnit i určité tendence k větší úrazovosti. Napětí a stres uvolněte sportem v tělocvičně nebo fitness centru, prospějí vám i masáže. Napjaté konstelace budou pokračovat i během května, buďte opatrnější i v silničním provozu. Letní měsíce vás zlákají k dovolené, na červenec si naplánujte kratší pobyty a prodloužené víkendy. Delší dovolenou hvězdy radí si vzít v srpnu, kdy pro vás bude náročné planetární postavení, které bude pokračovat i během září vlivem planety síly, Marse, v opozici. Věnujte se více sportu i relaxaci, zkuste chodit pravidelně plavat, prospěje vám také pobyt v přírodě – naplánujte si různé vycházky na zajímavá místa. Vaše znamení inklinuje ke kavárenskému způsobu života, vyhýbejte se pokud možno „společenskému pití“ i kouření, které vašemu zdraví neprospívá. Koncem roku se budete díky péči o sebe cítit klidnější, vyrovnanější a celkově fit.

Vodnář a kariéra a peníze

Mnoho Vodnářů touží po nezávislé práci, neradi pracují v zaměstnaneckém poměru, těžko přijímají autority, a proto mívají v práci obvykle problémy. Postavení planety komunikace a obchodu Merkura, Marse a Venuše vás posílí v jasnějším náhledu na realizaci vašich profesních plánů. V prvním čtvrtletí roku si pečlivě zapisujte všechny nápady, přání, vize a cíle. K jejich uskutečnění nadchází nejlepší čas během února až března. Další skvělé tranzity planet nastanou během dubna a května, kdy do vašeho spřáteleného znamení Blíženců vstoupí planeta zprostředkovatelů a obchodníků Merkur, silný a soutěživý Mars, ale i planeta osobního šarmu Venuše. Letní období vás bude vyzývat k odpočinku, snažte se v červenci dokončit všechny své resty. Ideální dobou pro prázdniny a oddech je měsíc srpen. V druhé polovině října mohou přijít nové nabídky, nebraňte se druhou stranu vyslechnout, možná získáte podnětné informace, které dokážete v budoucnosti zhodnotit. Buďte pečliví na smlouvy, podpisy a i ve finančních záležitostech se snažte o maximální přesnost a čestnost. Projděte si všechny účty, faktury a sociální a zdravotní odvody, případné resty dejte pokud možno urychleně do pořádku. Na větší vydání se připravte v závěru roku, nejen kvůli vánočním svátkům, ale i potřebě strávit volné dny někde na horách nebo v teplejších krajích.
Nejúspěšnější den je pro vás čtvrtek. Je to den, kdy je vhodné myslet na svoji duši a naladit se příjemně v době času a odpočinku na různé umělecké zážitky. V tuto dobu jsme také otevření naslouchat ostatním, protože jsme tolerantní a chápaví.

Sport a relax

Jako vzdušné znamení potřebuje Vodnář dostatek pohybu. Většinou má rád různé fitness programy, přístroje a pomůcky na cvičení pro silnou vůli a překonávání odporu. Vhodný je také běh, desetiboj a různé sporty na výdrž, triatlon, jízda na kole, kolektivní míčové sporty, jako je fotbal, házená a košíková.

Byliny

Prospěšný je podběl, devětsil, maceška, zlatobýl, listy rybízu, komonice, kakost, šalvějový čaj, měsíček, přeslička, mateřídouška a divizna. Vodnářům se doporučuje také čaj maté a třezalka.

Vhodná strava

Mořské ryby, plody moře, mléčné produkty, méně masa, spíše libové hovězí, ze zeleniny je to čekanka, mrkev, listová zelenina, celer, ředkvičky, cuketa, kukuřice. Celozrnné produkty, hodně ovoce, citrusů, meruněk, ananas, hroznové víno, mandle, olivy, z koření estragon, libeček, kapary, fenykl, kmín a majoránka.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Vodnáře – 4.2.2019 – 22:03
Posilujeme svoji samostatnost a také sebevědomí. Soustředíme se na nové projekty a plány, které chceme v budoucnosti realizovat. Důležité je také studium a rozvoj našich duševních schopností a spolupráce s ostatními lidmi.
Úplněk ve znamení Vodnáře – 15.8.2019 – 14:29
Svoji pozornost směřujeme k získání autority, vůdčích schopností a také odvahy říci ostatním svůj názor. Také usilujeme o osobní nezávislost a probuzení intuice, je to zároveň velmi vhodný čas k meditaci a vizualizaci osobních plánů.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 8. 2., 4. 6., 29. 9., 30. 10.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: listopad
Na co si dát pozor v roce 2019:
Ujasněte si, co je pro vás ve vaší práci opravdu důležité, a na to se zaměřte. Nemarněte čas ničím nepodstatným.
Co vám rok 2019 přináší:
Rozhodování, a to především v oblasti lásky a vtahů. Budete často přemýšlet o tom, co máte udělat a jak se ke všemu postavit.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
Stagnace, která vás bude provázet především celou první polovinou roku, vám má pomoci ujasnit si priority a zaměřit se na to podstatné, co v práci a ve vztazích chcete.
Nepříznivý měsíc pro rok 2019:
Květen – budete se snažit posunout věci vpřed, ale nic se vám nepodaří změnit. Nechte všemu volný průběh.
Rada pro vás na rok 2019: Součet našich myšlenek, slov a pocitů produkuje naše vnější životní okolnosti. A naopak naše životní okolnosti a lidé v našem okolí zrcadlí náš vnitřní stav. Všimněte si jednou obou směrů současně.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): rubín
Vaše šťastná čísla na rok 2019: 6, 28, 66, 73, 80, 93

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – čeká vás jedna schůzka za druhou a budete přepracovaní. Snažte se odpočívat.
Únor – rozhodování v oblasti vašeho vztahu vám dá zabrat. Nezadaní mohou prožít krátký flirt.
Březen – měsíc plný práce, která, jak se zdá, stále přibývá, místo aby jí bylo méně – a nevidíte žádné výsledky.
Duben – úspěšný měsíc, kdy budete sklízet ovoce své práce a mělo by se vám dařit.
Květen – přichází stagnace a nic se vám nedaří. Stále stojíte na jednom místě a nemůžete se z něj hnout.
Červen – věnujete veškerý svůj čas práci a na nic jiného vám nezbývá. Vezměte si už dovolenou.
Červenec – velké změny, které vás čekají, nebudou vždy úplně příjemné, ale zvládnete to.
Srpen – stabilitu vám pomůže najít žena, která je dobře finančně zajištěná a velice úspěšná.
Září – období, kdy opět propadáte práci a nevíte o světě. Věnujte pozornost svému vztahu, je to potřeba.
Říjen – budete se věnovat především úřadům a jiným institucím. Bude to únavné, ale je to potřeba.
Listopad – konečně si odpočinete a čeká vás pohoda a možná i dovolená.
Prosinec – závěr roku bude skvělý, plný lásky, porozumění a pohody ve všech oblastech.

 

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?

Vodnář a…
Beran – Vodnáři patří celý svět a vše ho bude zajímat a Beran chce, aby se zajímal především o něj. Partnerství bude problematické, ale sexuální hrátky se jim vydaří.
Býk – V sexu si vůbec neporozumí, ani jeden z nich nebude vědět, jak zacházet s tím druhým. V partnerství navíc Býk bude kráčet po zemi a Vodnář se vznášet v oblacích, tak se minimálně sejdou. Vztah tak brzo vyšumí.
Blíženec – Oba se vznášejí někde mimo, bude problém, aby aspoň trefili domů. Budou si rozumět v oblasti intelektuální, což bude Vodnáře fascinovat, a Blíženec zase bude mít svoji svobodu. Mohou vytvořit hezký pár jak v sexu, tak v partnerství.
Rak – V případě, že se Rak bude snažit jít dopředu rychlejším tempem, tak by si tito dva mohli rozumět. Vodnář nebude mít trpělivost čekat na Raka, který se stále otáčí dozadu, a to může vnést do vztahu komplikace. V sexu se jim bude dařit dobře.
Lev – Jsou pro sebe opakem a protipólem. To bude na začátku přinášet jiskření a přitažlivost, ale to je vše, co mezi nimi bude panovat. Ve vztahu si neporozumí a budou mít pocit, že každý je z jiné planety.
Panna – Vášnivý vztah naruší Vodnářovy zálety, které Panna nebude tolerovat. Také v sexu bude rozpor, protože Panna neposkytne Vodnáři to, co potřebuje, a on tak bude hledat jinde. Pannu to velice raní a bude se s tím dlouho vyrovnávat.
Váhy – Mají spolu společný cíl, a to vzdělanost a harmonii, a tam si budou dost často rozumět. Je možné, že se oba budou věnovat kariéře, a tak se často nepotkají. Když si rozdělí správně role, vztah vydrží dlouho, a to i v sexuální oblasti.
Štír – Ani jeden nebude rozumět tomu druhému. Mohou se sblížit v sexuální oblasti, ale přitahován bude Vodnář ke Štírovi, naopak to nebude přicházet v úvahu. Navíc Štír bude mít tendence Vodnáře využívat, dokud na to Vodnář nepřijde.
Střelec – Každý žije v jiném světě bez možnosti najít společnou řeč. Mohou spolu mít pouze dobrý sex, ale to bude záležitost pouze jedné noci, než přijdou na to, jak jsou rozdílní.
Kozoroh – Skvělý vztah, kde oba dokážou ocenit kvality toho druhého, a to jak ve vztahu, tak v sexu. Vychutnávají spolu hlubiny vášně. Problém nastane, když Kozoroh zjistí, že Vodnář se nechce vázat. Tam se mohou střetnout.
Vodnář – Naprosto si vyhovují a rozumí si ve všech oblastech. Jsou jeden pro druhého posilou a naplněním. Učí se spolu využívat svoji sexualitu a skvěle se jim to daří. Také v partnerství jeden druhému dopřává seberealizaci.
Ryby – Přitažlivost zde být může, ale je jen chvilková. V sexu se neuspokojí a pro partnerství jsou tak rozdílní, že se nemají v čem vyvíjet a posunovat. Nesmyslný vztah a perspektiva.

(Visited 11 243 times, 1 visits today)

Shlédnutí: 8389