STŘELEC

Střelci jsou lidé narození mezi 22. listopadem a 21. prosincem
Střelci budou po celý rok pod ochranou planet, hlavně Marsu a Venuše. I ti, co nehledají, mají šanci potkat zajímavý protějšek, možná i lásku. Důležité pro ně bude najít si čas i na sebe a své koníčky. Finanční odměny v práci mohou čekat v listopadu a prosinci.
Střelec je ohnivé znamení a jeho planetou je Jupiter.

Jací jsou Střelci?

Střelci bývají optimisticky založení a působí vitálně a pozitivně i na své okolí, protože jejich vládcem je blahodárný Jupiter. Touží po ušlechtilých činech, jsou to idealisté, kteří však často zápasí se základními instinkty, což předznamenává i symbol tohoto znamení Kentaur – napůl člověk, napůl zvíře. Fyzicky jsou většinou zdatní a jsou velmi rádi neustále v pohybu, protože musí svůj ohnivý potenciál uvolňovat.
Tito lidé preferují dobrodružný a nezávislý způsob života a mívají svobodomyslnou povahou. Střelci také mají optimistický postoj k životu a neztrácejí naději ani v těžkých životních situacích. Rádi pomáhají ostatním v nalezení jejich životní cesty, mnoho duchovních učitelů se narodilo právě v tomto znamení. Bývají to lidé upřímní, někdy až za hranici taktu, proto by měli s uvážením volit každé slovo, což jim jejich ohnivý naturel někdy nedovolí. Nejsou to vyloženě studijní typy, ale přesto je hvězdné znamení nutí k hledání hlubších pravd a touze po vědomostech a zážitcích, a to ve všech životních oblastech. Pro osobní spokojenost by se měli Střelci snažit v životě zasadit o něco smysluplného. Najít oblast, ve které mohou pomáhat ostatním v nalezení vyššího řádu a smyslu života.

Střelec – muž

Tento muž určitě není typickým rodinným typem, ale zázemí a domov, kam se vrací ze svých toulek a cest, touží mít. Je přitažlivý, také duchaplný a vtipný, proto je o něj zájem. Mnoho žen, které se s ním sblíží, by dosvědčilo, že začít si románek s nevybouřeným Střelcem přináší často zklamání. Je to rozený dobyvatel dívčích srdcí, bohužel většinou bývá nestálý a jen málokterá žena si získá jeho stálou pozornost.

Střelec – žena

Přitažlivá, energická a velmi akční – takto působí žena Střelec na své okolí. Je také přímočará a dokáže říci, co si myslí, což se vždy nemusí setkat s pochopením. Ráda si plnými doušky vychutnává život, netrpí zbytečnými konvencemi, když se jí někdo líbí, dá mu to patřičně najevo. I pro tuto ženu jsou nejlepší partneři stejného elementu – ohně. Mají stejně cholerický a vznětlivý charakter, což se po první době okouzlení nemusí ukázat jako nejšťastnější.

Střelec v roce 2019

Na počátku roku můžete cítit příliv nové energie a také chuť měnit zaběhnuté věci. Planeta Saturn vstoupila o Štědrém dnu do vašeho znamení a bude zkoušet vaši trpělivost, výdrž i kuráž až do prosince roku 2019. Možná jste si připravili seznam věcí, které je nutné vyřešit, nápomocna vám k zásadním změnám může být planeta Merkur, která vám dodá výřečnost a pravá slova v pravou chvíli. V únoru se vylepší nebo stabilizuje vaše finanční situace. Na vaše úspěchy dohlédnou koncem února a po celý březen planeta energie a soutěživosti Mars a planeta přitažlivosti a lásky Venuše ve znamení přátelského Berana. Obě tyto planety vám dodají nejen vitalitu, ale také chuť řešit záležitosti, o něž jste se dlouho nestarali. Pohodové období může trvat do poloviny května. Pozorní buďte v květnu, kdy se důležité planety, které ovlivní váš osobní život, přesunou do napjatého opozičního postavení ve znamení Blíženců. Červenec je nevhodnější doba, přelom roku, kdy byste si měli vzít buď dovolenou, nebo si dopřát alespoň prodloužený víkend a srovnat si myšlenky a své cíle. V letním měsíci srpnu máte znovu planetární podporu Venuše a Merkura a Marsu ve Lvu. V zářijovém i říjnovém měsíci byste měli být opatrní na svá rozhodnutí, nákupy i podpisy smluv. V listopadu i prosinci stanete na vrcholu sil a budete litovat, že nemáte více času jak na své blízké, tak i na práci. Můžete se těšit na konec roku, kdy budete bilancovat pozitivní výsledky.

Střelec a láska

Vaše znamení není nerozhodné, plaché, rádo se baví a jediné, čemu se raději vyhýbá, jsou závazky a zodpovědnost. Zvláště muži tohoto znamení žijí rádi svobodně a povinnosti, které vyplývají z pevných partnerských vztahů a manželského soužití, se snaží co nejdéle oddálit. Na počátku nového roku bude status quo. V posledním týdnu února podpoří vaše milostné snahy Venuše a Mars ve znamení Berana. I ten, kdo nehledá, má šanci potkat zajímavý protějšek, možná to bude i láska na první pohled. Může přijít oživení vašeho zájmu o druhé pohlaví, chuť změnit váš osobní život a seznámit se s někým přitažlivým nebo také urovnat domácí, rodinné a partnerské spory. Štěstí při vašem výběru vám může zajistit Jupiter ve znamení Lva. Napjaté vlivy nastanou v dubnu a v květnu, opozičním postavením planet v opozičním znamení Blíženců. Zaměřte se raději do svého nitra nebo se věnujte soustavněji své práci či studiu. V červnovém měsíci nastává znovu přízeň hvězd a čas na lásku a spokojenost v osobním životě. Září s sebou přináší nové povinnosti a vy svoji pozornost budete upínat spíše na práci, stejně tak i v říjnu. Poslední čtvrtletí roku byste neměli dělat žádná vážná rozhodnutí, ale počkat si na vhodnou dobu, kdy bude Venuše ve vašem znamení až v lednu nového roku.

Střelec a zdraví

Během roku byste se měli snažit udělat si více času na odpočinek a aktivní relaxování. Nový rok začne akčně, budete zavaleni prací, ale také váš partner od vás může vyžadovat více času a pozornosti. S přibývajícími nároky se většinou pojí také stresy, proto je pro vás důležité vyčlenit si čas i pro sebe a koníčky, které vám dělají radost. Vaše znamení má rádo pohyb, a proto určitě nevynechejte víkendový nebo i delší pobyt na horách. Ani v době mírného předjarního počasí nepřeceňujte své fyzické síly a počkejte s outdoorovými sportovními aktivitami na teplejší počasí. V druhé polovině dubna bude nejen počasí, ale i hvězdné konstelace pro vaše znamení příhodnější. Napjaté postavení planet čekejte naopak v červnu a po celý červenec, kdy je Mars ve znamení Blíženců. Dejte si opět pozor na úrazy a nehody na cestách, zbytečně neriskujte ani v autě. V srpnu nastanou příznivější vlivy planet Venuše a Merkura, které se budou zdržovat v ohnivém znamení Lva. Podzim může nastolit problémy se zažíváním, zvláště u jedinců, kteří nerespektují pravidla zdravé výživy a přehánějí to s alkoholem, kávou a dalšími povzbuzujícími prostředky. Znatelný přísun energie pocítíte v listopadu. V prosinci zbytečně nezatěžujte trávicí aparát, ale dopřejte mu lehčí typy jídla, méně solte a přidejte do svého jídelníčku více bílého masa, ryb a zeleniny.

Střelec a kariéra a peníze

Vaše znamení preferuje práci, která je nezávislá a při které můžete být často na cestách, nejen u nás, ale i v zahraničí. Opravdový Střelec chce být před ostatními vždy o krok kupředu, je ambiciózní a dost času tráví studiem a získávám novým poznatků ze své branže. V počátku nového roku jsou hvězdy příznivé všem pracovním iniciativám a už v druhé polovině ledna můžete vidět výsledky. Vaši snahu nadřízení ocení a získáte si jejich důvěru. Profesně se vám bude dařit zvláště v březnu a v první polovině dubna. Jestliže někteří z vás plánují konkurzy nebo větší změny v oblasti práce, právě teď nastává ten pravý čas. V červnu už budete myslet jako správní Střelci na svoji dovolenou, ale ani hvězdy vám neradí dělat příliš velké změny, protože mnoho důležitých planet bude v opozičním postavení a věci pak nepůjdou tak, jak byste si přáli. Napětí povolí až během července, to je ale období, kdy zatoužíte po letních zážitcích a příjemné dovolené. Se srpnem přicházejí pozitivní vlivy planet ve Lvu, možná se vám otevřou nové možnosti nebo přijdou nápady, jak zlepšit vaši finanční situaci. Měsíce září i říjen budou sloužit vašemu rozjezdu. Opravdové žně vaší práce, ale i finančních odměn můžete zažít během listopadu a také v prosinci.
Nejúspěšnější den je pro vás čtvrtek, myslete na svoji duši a nalaďte se na umělecké zážitky. Navštivte výstavu, koncert – něco, co vás dokáže naladit příjemně. Vhodná jsou také setkání rodinného nebo pracovního charakteru.

Sport a relax

Lidé narození ve Střelci jsou rádi neustále v pohybu a pohyb jim také velmi svědčí. Jedinci narození v tomto znamení mají jako ohnivé znamení dostatek energie a většinou sportují až do vysokého věku. Střelci velmi rádi cestují, proto je pro ně vhodná turistika, a to i náročnější, např. vysokohorská. Pro mladší ročníky se hodí gymnastika nebo také východní bojové sporty. Krásným sportem je jízda na koni, pro starší a movitější golf.

Vhodná strava

Zvláště důležité je pro tyto zrozence zařadit do jídelníčku ryby a všechny tzv. dary moře. Také zvěřinu, méně hovězího a vepřového, ale i drůbeže a bílého masa. Jako přílohu je nejlepší volit rýži, hrách a sóju, méně brambory a různé hranolky a všechno smažené. Důležitá je zelenina a ovoce a doporučuje se stravu doplňovat křemíkem, selenem, zinkem a také vitaminy C a B. K dochucení je dobrá bazalka, kmín, majoránka a šalvěj. Výborný je česnek a cibule i pórek a celer.

Byliny

Vhodnými bylinami jsou pro toto znamení heřmánek, kopřiva, přeslička a pampeliška. Dále také zlatobýl, řebříček, dubová kůra, jitrocel a třezalka.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Střelce – 26.11.2019 – 16:05

Posilujeme svoji energii, optimismus, štědrost a také soucit a dobročinnost s druhými. Myslíme na nové plány, které chceme realizovat, povzbuzujeme svoji odvahu i odhodlání. Plánujeme také svoje vzdělávání, studium i poznávání cizích míst a cesty.
Úplněk ve znamení Střelce – 17.6.2019 – 10:30
Zaměříme svou pozornost na získání informací, které jsou důležité pro rozvoj našeho ducha. Hledáme nejlepší cesty pro studium, vzdělávání, koníčky i naše pracovní aktivity, posilujeme myšlenky na nové projekty a jejich úspěch.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 7. 6., 28. 8., 9. 10., 11. 11.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: březen
Na co si dát pozor v roce 2019:
Nebojte se, budete sklízet to, co jste zaseli v minulém roce, ale je dobré nechat si i nějakou zásobu na dobu, kdy se vám dařit nebude.
Co vám rok 2019 přináší:
I přes některé problémové situace v oblasti vztahů se před vámi objeví láska, tak ji využijte a radujte se z ní.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
Věřte, že celý rok 2019 pro vás bude velkou lekcí a vaše kroky povede osud. Jsou to lekce, které vás posunou mnohem dál, než jste si kdy představovali.
Nepříznivý měsíc pro rok 2019:
Únor – můžete přijít o něco drahého nebo se vám nepodaří něco dokončit v práci. Vše si dobře rozmyslete.
Rada pro vás na rok 2019: Pobýváte rádi mezi pozitivními a láskyplnými lidmi, kteří všude šíří radost? Pokud ano, tak se snažte být i vy pozitivně naladěni a ostatní lidé budou rádi s vámi.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): chalcedon
Vaše šťastná čísla na rok 2019: 2, 9, 60, 88, 97, 99

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – samé schůzky a práce vás čekají hned na začátku roku. Pozor na únavu!
Únor – čekají vás ztráty a nepříjemnosti. Dejte si pozor na své věci.
Březen – radost bude mít váš partner a tím udělá radost i vám. Budete se cítit šťastni.
Duben – měsíc plný komunikace a nových nápadů a příležitostí. Vše se však odehraje jen v rámci komunikace.
Květen – všude se objevují překážky, ale vy je dokážete překonat, nebojte se.
Červen – pozor na impulzivní jednání, můžete něco ukončit, ale nebude to pro vás vůbec výhodné a můžete toho litovat.
Červenec – měsíc, který pro vás bude odpočinkový a vy pocítíte harmonii a klid. Užijte si ho.
Srpen – lpíte na něčem, co už je dávno mrtvé a nefunkční. Zbavte se toho a nelitujte.
Září – vše vidíte idealisticky. Snažte se víc soustředit na realitu, pomůže vám to.
Říjen – situace kolem financí se uklidní a vy budete mít dostatek peněz na dárky i jiné výdaje. Jen utrácejte s rozmyslem.
Listopad – měsíc, který bude především o návštěvách bank, soudů, úřadů a jiných institucí.
Prosinec – konečně se uklidní situace kolem vaší práce a financí a vy zase zažijete hojnost.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?

Střelec a…
Beran – Milenecký vztah se může vydařit, ale partnerství bude plné ústupků a žárlivých scén. Beran nezvládne Střelcovo přátelské chování ke všem, koho tento rok potká.
Býk – Sex i partnerství jim bude vyhovovat, jen pozor na přátelské vztahy Střelce, které se ne vždy budou Býkovi líbit. Také Býk chce vše vždy promyslet a impulzivnost Střelce mu přijde někdy nesmyslná.
Blíženec – Dohromady je dá společné povídání a společné téma. Partnerství může fungovat, pouze pokud se Blíženec Střelci zcela oddá, což on tak moc neumí. V sexu zažijí krásné chvilky.
Rak – Tento vztah bude založen především na sexuální rovině. K partnerství se mohou oba propracovat až po dlouhé době. Sex však bude vždy tím, co je spojí.
Lev – Každý z nich je jiný, a přesto se mohu vzájemně doplnit. Lev bude mít radost z toho, že ho Střelec baví, že s ním je zábava. Jen to Střelec nesmí občas přehnat. V sexuální oblasti by neměl být žádný zásadní problém.
Panna – Oba mají výborný sexuální potenciál, ale vše ostatní bude fádní. Střelec navíc bude vyhledávat další vztahy, které Panně nebudou vyhovovat, a ona se bude cítit beznadějně. Bylo by lépe, kdyby se ti dva vůbec nepotkali.
Váhy – Oba se spolu budou rádi bavit ve společnosti a pomáhat svým přátelům. Jen si doma musejí méně povídat a více se věnovat sexuálním hrátkám, jinak vztah za čas přeroste do přátelského spojení.
Štír – Budou se spolu na začátku skvěle bavit a mít i podobné názory. Za čas však Štíra Střelcova povrchnost začne nudit a bude hledat jinde. Střelec bude od Štíra utíkat, protože mu přijde těžkopádný a depresivní. Není to dobré spojení.
Střelec – Rovnocenný vztah, a to jak v partnerství, tak v sexuální oblasti. Oba vnímají potřeby toho druhého. V partnerství však můžou být oba nevěrní a to přinese velké bouřky.
Kozoroh – Vztah může být dobrý, ale nijak vášnivý. To Střelce moc dlouho bavit nebude, a tak začne hledat povyražení jinde. Kozoroha ta nevěra může zničit.
Vodnář – Každý žije v jiném světě bez možnosti najít společnou řeč. Mohou spolu mít pouze dobrý sex, ale to bude záležitost pouze jedné noci, než přijdou na to, jak jsou rozdílní.
Ryby – V partnerství to může fungovat, pokud si budou vzájemně tolerovat občasné nevěry. V sexu se jim bude dařit jen tehdy, když Střelec dovolí Rybě, aby ho dobývala.

(Visited 9 372 times, 4 visits today)

Shlédnutí: 7188