ŠTÍR

Myšlenka pro rok 2019: „Když se už nedá nic dělat, je možné si alespoň přát.“

Štíři jsou lidé narození mezi 23. říjnem a 21. listopadem

Štíři si mohou po náročném roce 2019 konečně trochu oddechnout a dovršit to, co v minulosti tak trochu odložili. Nejlepší doba pro ně nastane počátkem listopadu a pokud jde o lásku, nejslibnějším měsícem bude prosinec.

Štír je vodní znamení a jeho planetou je Pluto.

Jací jsou Štíři?

O Štírech se často hovoří v souvislosti s podvědomím a vším, co je tajemné a zvláštní. Bývají zajímaví, přitahují své okolí, protože dokážou do prostoru vysílat vzrušivé vibrace. A to nejen na fyzické úrovni. Svým chováním a projevy dovedou ostatní i dráždit. Většinou nikdo nezůstává k těmto zrozencům lhostejný, buď je přijímá a obdivuje nebo naopak. Problémem všech vodních znamení je jejich silná emocionalita, s kterou si často neumějí poradit ani zpracovat různá ublížení, třeba i pomyslná, která se pak táhnou jako červená nit jejich životem. Lidé narození v tomto znamení mají ale největší možnost v životě povyrůst a změnit se. Může u nich nastat tzv. velká transformace, mívají také velkou dávku intuice a vhledu do duchovních oblastí a duchovního života. V rovině vztahů, ať již přátelských, nebo partnerských, bývají pro druhé tvrdým oříškem, jsou podezřívaví a než vás po různých zkouškách a prověrkách přijmou „za své“ může to trvat dlouho. Mívají nepochopitelné změny nálad, často se urazí nebo se svým okolím bojují a mají vášnivé reakce na zcela běžné situace. Toto znamení má za úkol pochopit podstatu smyslu života, naučit se neulpívat a umět odpouštět, nevázat se na nic a na nikoho.

Štír – muž

Tento pán je pro ženy velmi přitažlivý, ale hned na úvod je nutné říci, že partnerství s ním není procházkou růžovým sadem. Je to dáno jeho složitou povahou a také jinovou podstatou (je to ženské znamení). V jeho podvědomí se odehrávají stále vnitřní boje, je zranitelný a citlivý, což za žádných okolností nechce přiznat. Proto potřebuje velmi empatickou partnerku, kterou může najít mezi ženami stejného vodního elementu, jako jsou Račice, Ryby a ženy narozené ve stejném znamení Štíra.

Štír – žena

I tato dívka nebo žena může působit na první pohled jako klidná mořská hladina, ale na dně oceánu citů se odehrávají neustálé bouře. I když nemusí být klasicky krásná, na muže působí velmi silně její sex-appeal. Má dostatek energie a dokáže si nejen vyhlédnout, ale i získat muže svého srdce. Tyto ženy mívají složitou povahu, jsou bojovné a neumějí odpouštět. Partnerství se ženou Štírem bývá náročné a ustojí ho jen partner, který je silnou osobností a má dostatek tolerance a nadhledu.

Štír v roce 2019

Možná, že nejste zcela spokojeni s bilancí loňského roku. V letošním roce můžete mnohé napravit, vliv planety Saturn pominul a vy si můžete oddechnout. Hned v lednu vám bude pomáhat pozitivní vliv Marsu a Venuše v přátelském vodním znamení Ryb. Vaše znamení je vybaveno skvělou intuicí a také cílevědomostí, proto můžete plány, které jste v minulosti tak trochu odložili, dovršit. Vhodnou dobou ke změnám může být období počátku února, kdy jsou na vaší straně hvězdní pomocníci. V první polovině března máte na své straně planetu Merkur, který vám vnukne zajímavé nápady, nové kontakty a možnosti uplatnění. V červenci čekejte podporu planety Mars v Rybách, který vám dodá sílu a odvahu k řešení věcí, jež jste odkládali nebo nechtěli řešit. Vyčkejte s většími plány na nejlepší dobu, která nastane počátkem listopadu, kdy Merkur vstoupí do vašeho znamení a vám se otevřou nové pracovní nebo obchodní možnosti. Závěr roku, zvláště pak prosinec, může přinést příjemné překvapení v podobě zlepšení vztahů s partnerem a urovnání nedorozumění v rodině, lásce, ale i v oblasti přátelské a pracovní.

Štír a láska

Hned počátek roku vám může přinést nejedno překvapení, možná jste se při bujarých silvestrových oslavách seznámili s někým zajímavým a oboustranný zájem i přízeň trvá. Odložte svoji příslovečnou nedůvěřivost a oddejte se naplno lásce – i když nemusí jít o vztah na celý život, milostné jiskření a sympatie vás určitě nabijí dobrou náladou a sebevědomím, pomáhat vám bude Venuše ve znamení Ryb. V májovém měsíci můžete uvítat novou lásku nebo také oživení vašeho partnerství. Záleží i na vás, jak se budete ke svému miláčkovi chovat, protože pravdou je, že partner odráží vždy naše nálady stejně jako zrcadlo. V tomto období můžete potkat i řadu zajímavých lidí, navázat kontakty, které vám pomohou i v oblasti práce a kariéry a mohou vás nasměrovat k uvědomění si, co opravdu chcete. Nejslibnějším měsícem roku je prosinec, kdy je Venuše ve vašem znamení. Budete se cítit výborně a do svého okolí můžete vyzařovat velmi pozitivní a vzrušující vibrace – ostatní zcela okouzlíte…

Štír a zdraví

Psychická nepohoda a stresy se vašemu znamení promítají ve zvýšené formě do zdravotních potíží. Proto se snažte nejednat pod vládou emocí a také hněvu. Důležité pro vás je „vybití“ nahromaděné negativní energie pohybem, prospěje vám i plavání a v neposlední řadě láskyplné objetí partnera. Největší problémy s vaší tělesnou schránkou mohou nastat v období předjaří, v březnu, ale i v dubnu, kdy vstupuje Slunce do znamení Býka – vaší opozice. Opravdu pozorní buďte od poloviny května, kdy planetární konstelace nevěští nic dobrého. Při stresových situacích, pracovních zátěžích, ale i domácích neshodách si můžete přivodit úraz, proto myslete na to, že klidná mysl je půl zdraví. Tvrdí se, že většina nemocí je psychosomatického původu a naše psychika velmi ovlivňuje stav našeho zdraví. Preventivně dodávejte tělu vitamíny, které budou potřeba zvláště v podzimních sychravých dnech. V případě, že přece jen podlehnete bacilům, sáhněte raději po zelené lékárně. Koncem listopadu i během prosince mohou zvláště dříve narození Štíři mít problémy v oblasti kolenou a pohybového aparátu, v případě potíží navštivte odborníky a dbejte na jejich rady tak, aby závěr roku pro vás mohl být příjemný, bez zbytečných zdravotních komplikací a problémů.

Štír a kariéra a peníze

Potřebujete práci, která by v žádném případě nebyla jednotvárná; mnoho Štírů zajímá výzkum, objevování nových věcí. Práce, která přináší výzvu, ale i napětí. Komplikovanější se z pohledu hvězd jeví první polovina roku. Rozjezd bude pomalý, od konce ledna a téměř po celý únor může podpořit vaši energii Mars a Venuše ve znamení Ryb. Pozitivní bude i vstup Merkura do Ryb, jeho tranzit trvá od 14. 3. do konce března, v této době byste měli přehodnotit svoje postoje a popovídat si se svými kolegy a také s nadřízenými – v případě problému jistě najdete dobré řešení. Další příhodnou dobou pro posun je období léta, kdy vstoupí Merkur do znamení Raka 9.–23. 7., atmosféra na pracovišti se uklidní, nejen proto, že je doba dovolených, ale pomohou vám také příznivé aspekty planet. Stojíte-li o zásadní změny ve svém profesním životě, určitě s rozhodováním počkejte na listopad, kdy vaše úvahy, ale i činy budou podpořeny silou planet ve vašem znamení a můžete také získat zajímavé informace i nabídky. Závěr roku by neměl přinést žádná nepříjemná překvapení.
Nejúspěšnější den pro vás je úterý, které je pod vlivem Marsu, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

Sport a relax

Protože Štír je vodní znamení, jsou pro něj vhodné všechny relaxace a sporty vodního typu – plavání atd. Také je mu dobře při lyžování – pravidelný běh na běžkách, ale i zátěžové a vytrvalostní tréninky, rychlá chůze a běh, triatlon. Pro zklidnění nervové soustavy také různá uvolňovací cvičení na základě jógy atd. A v neposlední řadě erotické hrátky, protože toto znamení je velmi vášnivé a sex a erotika pomáhá k uvolnění.

Byliny

Pro Štíra je výborný kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

Vhodná strava

Nejvhodnější je pro Štíry listová zelenina, ořechy a semena, jídla bohatá na vitamín C – červené papriky a zelí. Pro masožravější typy je to drůbež a vesměs všechny typy ryb, sladkovodní i mořské, i ty tučnější. Dále ředkev, pórek, cibule, česnek, fíky, ředkvičky. Méně vhodné jsou mléčné výrobky, protože zahleňují organismus. Doporučit lze jen light sýry a méně tučné sladké tvarohy místo moučníku. Štíři by také neměli zatěžovat trávicí soustavu těžkými smaženými jídly a místo tučných smetanových omáček volit jejich lehčí náhradu s přidáním kefíru nebo nízkotučného jogurtu. Jídelníček mohou vylepšit kořením – paprikou, libečkem, koprem nebo koriandrem atd.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Štíra – 18.11.2019 – 12:42
Myslíme na svoji regeneraci, uzdravení a také napravení křivd a ublížení druhým. Prosíme o moudrost, posilujeme svoje volní vlastnosti, soustředíme se na odvahu a touhu měnit svůj život v oblastech, které nám nevyhovují.
Úplněk ve znamení Štíra – 28.10.2019 – 04:38
Zaměříme svou pozornost na osobní růst, zrušení negativních vzorců a jednání. Na oživení našich zájmů a aktivit, které pomáhají nejen nám, ale i celku. Hledáme správný směr, prosíme o nové informace a vhledy.

Důležitá data pro vás na rok 2019
5. 3., 29. 6., 20. 8., 4. 11.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019
únor
Na co si dát pozor v roce 2019
Hádky a nepříjemnosti vás čekají proto, že neřešíte své finance, a to, že jich můžete mít víc. Vše se srovná, ale pozor si dejte na to, že v oblasti práce musíte pracovat sami na sebe, jen to vám přináší pohodu a klid.
Co vám rok 2019 přináší
Ztratíte trpělivost, ale to pro vás bude výhodné, protože získáte více nových věcí a budete ve své práci a životě plodnější, než jste kdy byli. Jako žena můžete také otěhotnět.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější
V roce 2019 je pro vás důležitá láska a vztahy, především váš vztah k vám samotným. Je potřeba zapracovat na sebelásce a také na tom, že už není čas na analyzování, ale na to zamilovat se do sebe i do někoho jiného.
Nepříznivý měsíc a oblast vašeho života pro rok 2019
Květen – deprese, které vás čekají, nejsou moc příjemné. Trápíte se láskou a zamilovaností, dlouho jste takto zamilovaní nebyli, a tak to opravdu silně prožíváte.
Rada pro vás na rok 2019
Poznáte-li, jak věci fungují, uvědomíte si nové možnosti.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet)
obsidián
Co důležitého budete prožívat v každém jednotlivém měsíci v roce 2019:
Leden – Budete prožívat zamilovanost a pohodu v oblasti citů. Vše bude o lásce a spokojenosti.
Únor – Kolem vás se bude točit více možných partnerů a vy nebudete vědět, kterého si vybrat. Většina z nich je z pracovní oblasti.
Březen – Pohoda a možná i dovolená vás čeká na začátku jara. Budete spokojeni a ve velké harmonii, a dokonce si i odpočinete.
Duben – Žijete trochu v nereálném světě a je nutné se znovu vrátit na zem, aby vás něco nepříjemně nepřekvapilo. Podívejte se na to, jak ona realita vypadá.
Květen – Deprese, které vás čekají, nejsou moc příjemné. Trápíte se láskou a zamilovaností, dlouho jste takto zamilovaní nebyli, a tak to opravdu silně prožíváte.
Červen – Rozhodujete se, která cesta je pro vás ta nejlepší. Máte nové nabídky a možnosti a uvědomujete si svoje právo volby. Jednejte podle svého instinktu.
Červenec – Celý měsíc budete komunikovat a čekají vás nové nabídky. Vše se bude odvíjet na úrovni intelektuální komunikace.
Srpen – Měsíc, který věnujete především rodině a dětem. Čekají vás výlety, dovolená a rodinná pohoda.
Září – Přichází velká láska a možná je i osudová. Bude sice nutné překonat nějaké překážky, ale stojí to za to.
Říjen – Ztráty a rozchody s někým blízkým, kdo vás doprovázel v minulosti, jsou nezbytné. Je to člověk, který vás miloval, ale nemohli jste s ním už vztah dále udržovat.
Listopad – Vaše láska se bude rozvíjet hrozně rychle a vy najednou budete tam, kde jste chtěli být až za určitý čas. Nebojte se, je to tak správně, a nebraňte se tomu.
Prosinec – Máte vedle sebe někoho, kdo má určité postavení a je pro vás oporou a splněným snem. Zažijete s ním nádherný konec roku.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?

Štír a…
Beran – Bude to oboustranný boj, jeden z nich bude muset ustoupit – a nebude to Štír. V sexu mohou prožít jednu vášnivou noc, ale pokračování se čekat nedá, když tak jedině spojené s bojem a ztrátami.
Býk – Jsou to dva protipóly, a jiskření, které mezi nimi probíhá, by mohlo zapálit ohňostroj. V sexu to bude vášeň a uspokojení pro obě znamení. Do vztahu mohou jít oba s určitou dávkou tolerance. Pokud to zvládnou, je šance na dlouhodobý vztah.
Blíženec – Jeden bude okouzlen tím druhým, ale jen do chvíle, kdy se projeví Štírova majetnická povaha a Blíženec bude chtít více volnosti. Navíc Štír hned pozná, že Blíženec nemiluje jen jeho, a to si nenechá líbit. Porozumí si v intelektuální oblasti a v hledání tajemství, to ostatní nebude fungovat.
Rak – Výborné spojení, a to jak sexuální, tak partnerské. Občas to zaskřípe, když bude mít Rak ty své nálady a bude protivný, ale pro jeho citlivost mu Štír vždy odpustí. V sexuální oblasti budou jeden pro druhého uspokojením.
Lev – Boj dominance a moci. V sexuální oblasti k sobě budou silně přitahováni, ale jen do prvního sexu, pak zjistí, že to nefunguje. V partnerství se mohou vzájemně obviňovat a útočit na sebe. Spojení plné rizik.
Panna – Románek na jednu noc bude úžasně vášnivý. Panna postaví Štíra na piedestal a ten z toho bude fascinován. Nesmí však zapomínat na to, že Panna nechce být ponižována. Štír bude mít občas tyto tendence a Panna se bude zlobit.
Váhy – Zpočátku velká fyzická přitažlivost po prvním sexu trochu upadne. Štír bude požadovat naprostou oddanost a Váhy ji Štírovi nedokážou poskytnout. Což Štíra rozruší natolik, že ze vztahu brzo odejde.
Štír – Nejlepší sexuální spojení, co Štír může zažít. Vlny vášně a sexuální energie je budou spojovat na roky. V partnerství to však bude velice náročné, protože ani jeden z nich si nenechá nic líbit a odplata a trest budou na denním pořádku. V partnerství se můžou vzájemně zničit.
Střelec – Budou se spolu na začátku skvěle bavit a mít i podobné názory. Za čas však Štíra Střelcova povrchnost začne nudit a bude hledat jinde. Střelec bude od Štíra utíkat, protože mu přijde těžkopádný a depresivní. Není to dobré spojení.
Kozoroh – Oba dva se budou vzájemně přitahovat a vztah jim bude vyhovovat, a to především v sexuální oblasti. V sexu vydrží opravdu hodně, a tak se jejich vztah na dlouhou dobu může stát pouze sexuálním. Pro partnerství si však budou taky vyhovovat.
Vodnář – Ani jeden nebude rozumět tomu druhému. Mohou se sblížit v sexuální oblasti, ale přitahován bude Vodnář ke Štírovi, naopak to nebude přicházet v úvahu. Navíc Štír bude mít tendence Vodnáře využívat, dokud na to Vodnář nepřijde.
Ryby – Obě znamení k sobě budou silně přitahována. Sex spolu budou mít úžasný a Štír splní Rybě i všechna její extrémní přání. Problém nastane, když se Štír zamiluje a zcela se Rybě oddá a ta se po nějakém čase začne rozhlížet jinde. Štír nevěru netoleruje a zlomí mu to srdce.

 

(Visited 12 512 times, 1 visits today)

Shlédnutí: 9898