LEV
Lvi jsou lidé narození mezi 23. červencem a 22. srpnem

Lvi mohou v tomto roce mnohé dokázat, pokud budou důslední. Důležité je udělat si čas na rodinu. Na nedostatek práce si nebudou moci stěžovat. Pro jakékoli změny v oblasti kariéry či peněz bude nejlepší jarní období.

Lev je ohnivé znamení a jeho planetou je Slunce.

Jací jsou Lvi?

Lvi jsou většinou nezávislé osobnosti, často velmi autoritativní, a to ze své přirozenosti. Jsou tvořiví a také si rádi užívají sluneční stránku života, a proto se velmi těžko smiřují s prohrami a nedostatečným uplatněním v životě. Lvi chtějí vybočovat z řady a nic obyčejného jim nestačí. Většinou lze říci, že toto znamení člověku dodává šarm a silnou přitažlivost, pro ostatní jsou velmi žádoucí. Povaha Lvů je cholerická, takže mohou podvědomě vytvářet silná dramata, jsou to extroverti, kteří potřebují své publikum a obdivovatele. V těchto řadách se rodí velmi kreativní jedinci, jen se s touto tvůrčí silou musí naučit zacházet – jestliže ji potlačí, často se to odrazí nejen na psychické úrovni, ale i v oblasti fyzické. Lví znamení nutí člověka k tomu, že nechce být tuctový, ale chce něco představovat a znamenat. Když se mu to nedaří, může mít i sebedestruktivní chování. Tito zrozenci ostatní přitahují, dokážou rozdávat energii a dobrou náladu, je-li tomu naopak, mohou se stát silnými protivníky. Je to jedno z nejsilnějších znamení v kladném i záporném smyslu. Měli by se naučit ostatním pomáhat a nekritizovat ty, kteří jsou slabší a pomalejší, a měli by umět dát příklad ostatním, jak se radovat a užívat si života.

Lev – muž

Na první pohled atraktivní, typický muž, který vyzařuje silné charisma a sílu osobnosti. Budí pozitivní pozornost, ale dokáže se naopak nesmazatelně zapsat do paměti i negativním způsobem. V lásce je náročný, vyžaduje veškerou pozornost, chválu, obdiv a také zbožňování. Potřebuje sice poddajnější typ ženy, která se mu dokáže přizpůsobit, zároveň však musí být zajímavá a okouzlující, nevšední, taková, s kterou se nemusí „stydět“ vyjít si do společnosti. Důležitý je pro něj také pracovní úspěch a finanční zázemí, aby mohl sobě i svým blízkým plnit jejich přání a sny.

Lvice – žena

Typická Lvice je velmi výraznou osobností a pro pánské publikum také pěkný oříšek.
V žádném případě z ní nikdy nebude typická žena v domácnosti, protože chce ve svém životě něco dokázat. Umí být sice úžasnou partnerkou i matkou, ale nikdy nezapomíná na sebe, a jestliže splní své mateřské povinnosti, většinou si chce splnit i svoje sny a přání. A když se jednou rozhodne, nic a nikdo jí v tom nezabrání. I tato žena je náročná, nespokojí se s každým, což může být problém. Vychází lépe s poddajnějšími typy mužů, kteří ji zbožňují a podřídí se jí, ale tím trpí její ženská stránka, potřebuje mít před sebou stále výzvy.

Lev v roce 2019

Je pro vás důležité směřovat hned počátkem roku svoji energii za jasným cílem. V tomto roce můžete dokázat mnohé, ale je nutná koncentrace a důslednost, která není vaší nejsilnější stránkou. Začátek roku bude náročný, důležité planety budou v opozičním znamení Vodnáře. V přemíře úkolů, které si sami nastavíte, byste neměli zapomínat ani na své nejbližší, udělejte si vždy čas na děti, rodinu i přátele, ale také na odpočinek a relaxaci. Je to pro vás náročný čas, máte však podporu planety štěstí Jupitera, který je až do poloviny srpna ve vašem znamení. Únor pro vás nebude snadný, můžete-li, odjeďte na zimní dovolenou a vyvětrejte si hlavu plnou starostí. V březnu, vlivem Venuše a Marsu v přátelském ohnivém znamení Berana, se vám bude dařit, stejně tak v měsíci červenci, kdy Venuše vstoupí 6. 7. do Lva. V červenci a srpnu budete díky pozitivnímu vlivu Slunce a Merkura ve vašem znamení na vrcholu sil, mnohé napěťové situace se uvolní a vám se bude lépe dýchat. Příznivé období trvá i v září, kdy vám pomůže energie Marsu, a ještě po celý říjen až do poloviny listopadu. V závěru roku si můžete vydechnout a zpomalit tempo.

Lev a láska

V citové oblasti můžete zažívat někteří náhlé zvraty, ale většina Lvů dokáže své city ukotvit. Zatoužíte po hloubce emocí, po lásce a harmonii. Dárkyně milostných citů – Venuše – bude po celý červen a první polovinu července ve vašem znamení, což je nejlepší doba pro uspořádání osobního života, vyjeďte si s partnerem na krásnou romantickou dovolenou. Rozmyslete si pečlivě, co v oblasti vztahů očekáváte. V případě, že jste sami a hledáte láskyplnou náruč, hvězdy vám radí připravit se s „plnou parádou“ na toto období a využít i příznivý vliv Jupitera ve vašem znamení, který trvá do poloviny srpna. Podzimní období věnujte společenským radovánkám, setkání s rodinou a přáteli. V říjnu budete mít dost práce a oblast lásky půjde stranou. Konec roku, zvláště pak měsíc listopad, vám může přinést překvapení, setkání s někým z minulosti, oprášení starých vztahů atd.

Lev a zdraví

Počátkem roku nepřehánějte svoje fyzické aktivity, ale dopřejte si více odpočinku, lenošení a také rozmazlování – voňavé masáže celého těla, např. medová nebo čokoládová, sauna a také koupele, zvláště pak ve vířivce, rozproudí vaši energii naplno. Přidávejte do svého jídelníčku co nejvíce vitamínu C, pokud možno v přírodní formě. Největší ataky respiračních onemocnění můžete zažít v předjaří, kdy jsou také planety v opozičním, napjatém postavení. Pro podporu nervového aparátu, který bude zatížen zvláště na jaře, konzumujte pšeničné otruby, saláty i kakao. Tyto potraviny mají dostatek hořčíku, který zklidní vaše nervy. V letním období si dejte pozor jen na přehnané pití alkoholu a riskování nebo předvádění se při sportovních aktivitách. Podzim přináší zklidnění, potřebu odpočinku po nabitém létě. V zimě pro vás může být kritický prosinec, kdy vaše psychika i náročný program mohou zavinit pokles imunity a tím i oslabení organismu, který pak lehčeji podlehne virům.

Lev a kariéra a peníze

Lvi touží po dobrém postavení, většinou vysněnou pozici získají, avšak jen v případě, že zapojí nejen svůj osobní šarm, ale i notnou dávku píle a soustavné práce. Už v lednu budete prověřeni ze svých opravdových úmyslů (opoziční postavení Merkura, Venuše i Marsu). Na nedostatek práce si nebudete moci naříkat, zvláště pak měsíc únor může přinést různé nemilé situace a nedorozumění. I v březnu může přijít nejedno překvapení nebo také prověření vaší profesní kompetence. Jestliže plánujete v pracovní oblasti větší změny, počkejte si na měsíc duben, kdy vám pomůže příznivý vliv Merkura v Beranu. Sílu k prosazení vám dodá Mars v Beranu a přitažlivé vibrace Venuše ve stejném znamení. To vše zaštítí pozitivní podpora štědrého Jupitera, která bude trvat až do poloviny srpna. Hvězdy radí: Pro změny v pracovní oblasti, hledání nového zaměstnání, posílení stávající pozice, zvýšení platu a zviditelnění využijte jarního období – měsíce duben a květen. V červnu a červenci raději plánujte, nápady vám pomůže realizovat Merkur ve vašem znamení v druhé polovině července a počátkem srpna, kdy vstoupí do vašeho znamení. Další možnosti profesních změn mohou přijít během listopadu, konec roku zbývá na bilancování toho, co jste v tomto roce stačili zvládnout.
Nejúspěšnější den je pro vás neděle pod vládou planety Slunce, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den, kdy budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným cílem.

Sport a relax

Pro Lvy jsou přijatelné společenské typy sportů jako fotbal, hokej, volejbal. A také ty, které jsou velmi uznávané a prestižní jako např. tenis a golf, případně i členství v dobrém fitku. Další tělesné aktivity, které mohou sloužit ke zklidnění mysli, jsou jóga, taj-či a další relaxačně-meditativní techniky.

Byliny

Velmi prospěšnou bylinou pro toto znamení je hloh, dále také třezalka, meduňka, jmelí bílé, rozrazil, kontryhel a rozmarýn. Z minerálních prvků by tito jedinci měli zvláště doplňovat hořčík a selen a také vitamín A.

Vhodná strava

Lvům nejvíce ve stravě prospívají ryby, hlavně losos a pstruh, občas hovězí maso. Jako příloha se doporučuje zvláště rýže a sója. Z ovoce pak jablka, ananas, ostružiny. Ze zeleniny nejvíc hlávkový salát, rajčata, papriky, olivy, listová zelenina, mrkev, tykev. Na mlsání pak mandle a ořechy. Lvi by také měli dodržovat pitný režim a nepít příliš tvrdého alkoholu, spíše trochu piva na dobré zažívání nebo lehké míchané nápoje s trochou alkoholu.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Lva – 1.8.2019 – 05:11
Posilujeme svoji sílu, energii, samostatnost a také sebevědomí. Myslíme na plány, které chceme realizovat, soustředíme se na odvahu, vůli a také nadšení. Důležité jsou také nové věci v našem životě, počátky projektů, studia, ale i sportovní výkony.
Úplněk ve znamení Lva – 21.1.2019 – 06:15
Zaměříme svou pozornost na získání úspěchu a společenské prestiže. Vhodný čas pro rozhoření milostného vztahu, probuzení vášně a lásky. Oživení a nový náboj v oblasti našich zájmů, koníčků, ale i pracovních aktivit.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 1. 1., 30. 3., 5. 7., 11. 12.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: červen
Na co si dát pozor v roce 2019:
Budete tento rok každého přitahovat a okouzlovat, vše vám půjde od ruky, ale je důležité si uvědomit, co je pro vás důležité a tomu věnovat pozornost. Nebo promarníte skvělou příležitost.
Co vám rok 2019 přináší:
Přináší vám určitou samotu. Vnitřní samotu, kdy poznáte, co je pro vás opravdu důležité, a dokážete to využít ve svůj prospěch i do dalších let.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
Je čas si založit rodinu, a tak pokud po tom delší dobu toužíte, je ten nejvyšší čas. V případě, že jste o tom ještě nepřemýšleli, tak si o rodině promluvte s partnerem. Je k tomu nejvhodnější doba. Pokud nechcete miminko, pořiďte si pejska nebo nějaké zvířátko.
Nepříznivý měsíc 2019:
Listopad – je nutné si určit priority a uvědomit si, co opravdu chcete, jinak o vše můžete přijít.
Rada pro vás na rok 2019 : Naprogramujte své podvědomí na to, co si přejete. Uvolněte se, posaďte se a řekněte si v duchu jednotlivé pojmy, které pokládáte za důležité. A formulujte svá přání.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): citrín
Vaše šťastná čísla na rok 2019: 2, 49, 60, 88, 97, 99

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – hned na začátku roku máte možnost dostat se v práci dál, než jste kdy doufali. Pomůže vám k tomu úspěšný muž.
Únor – měsíc plný tajemství, které budete odhalovat.
Březen – máte vedle sebe muže, který je pro vás oporou nejen srdeční, ale i finanční.
Duben – nedokážete se rozhodnout, a to bude váš problém celý měsíc.
Květen – čekají vás úspěšné a zábavné cesty.
Červen – měsíc plný lásky a porozumění. Budete si užívat zamilovanosti plnými doušky.
Červenec – jste plni energie a vášně a vše se vám daří. Můžete dělat, co chcete, a vše vám půjde.
Srpen – jste na něčem závislí a ta závislost vás ničí. Odstraňte ze života to, co je mrtvé a nefunkční, a uleví se vám.
Září – měsíc plný přátelství a pohody. Budete si užívat přízně všech lidí kolem vás.
Říjen – osud vám je nakloněn, nemusíte vůbec nic dělat a vše se vám podaří.
Listopad – nevíte, co chcete, a to vás ničí a zastavuje ve vaší cestě. Ujasněte si to.
Prosinec – trpělivost přinesla své ovoce. Máte všeho dostatek a hojnost je u vás jako doma. Užíváte si to.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?

Lev a…
Beran – Sexuální přitažlivost bude cítit hned na prvním setkání, bohužel to bude jediné, co ta dvě znamení spojí. Vztah bude o boji a následné agresi Berana, kterého bude Lev šíleně rozčilovat svojí arogancí a sebejistotou.
Býk – Ideální spojení, alespoň pro tento rok. Oba si budou rozumět jak v sexu, tak v partnerství. Býk bude sice chtít více ušetřit, ale většinou bude mít pochopení pro Lví utrácení.
Blíženec – Bude jim to skvěle klapat. Lev bude chtít obdiv, který Blíženec umí dát, ale jen dočasně. Nestálost Blížence zase bude Lva rozčilovat. V sexu oba vše srovnají a naleznou společnou řeč.
Rak – Nebudou si v rovině partnerské rozumět. Museli by oba ustoupit, ale v případě, že to ustojí, mohou spolu být. V sexuální rovině si budou vzájemně vyhovovat.
Lev – Spojení plné kompromisů a ústupků, ale přesto funkční. Žena Lev musí muži Lvu ustoupit a starat se o něho, a on jí to pak vrátí se všemi možnými bonusy. Oba jsou hrdí, ale umějí i odpouštět. V sexu si budou skvěle rozumět a doplňovat se.
Panna – V partnerství by to mělo fungovat, protože Panna uzná Lva i s jeho hrdostí a bude mu přinášet velké oběti. Lev ji zase zahrne luxusem a dárky. V sexuální oblasti se jim bude dařit, i když ne každý den.
Váhy – Ideální spojení, kdy Váha zcela chápe touhu po luxusu, která je u Lva naprosto přirozená, a oba se vzájemně respektují. Ve vztahu budou jeden pro druhého oporou a Lev bude Váhu rozesmávat. V sexu se budou vzájemně doplňovat.
Štír – Boj dominance a moci. V sexuální oblasti k sobě budou silně přitahováni, ale jen do prvního sexu, pak zjistí, že to nefunguje. V partnerství se mohou vzájemně obviňovat a útočit na sebe. Spojení plné rizik.
Střelec – Každý z nich je jiný, a přesto se mohu vzájemně doplnit. Lev bude mít radost z toho, že ho Střelec baví a že s ním je zábava. Jen to Střelec nesmí občas přehnat. V sexuální oblasti by neměl být žádný zásadní problém.
Kozoroh – Tito dva se budou vzájemně respektovat a mohou mít k sobě i určitou úctu a porozumění. Vztah bude dlouhodobý a plný zvratů, ale i výher. Lev bude umět vytvořit pro Kozoroha zázemí. V sexu budou jeden druhého učit novým kouskům.
Vodnář – Jsou opakem, protipólem. To bude na začátku přinášet jiskření a přitažlivost, ale to je vše, co mezi nimi bude panovat. Ve vztahu si neporozumí a budou mít pocit, že každý je z jiné planety.
Ryby – Lev zcela podlehne kouzlu Ryby a zcela se jí oddá, což nakonec povede k jeho záhubě. Ryba nechce být vázána a většinou brzo zmizí a Lvu to zlomí srdce. Nikoho v životě si Lev nepustí tak blízko jako Rybu a její odchod může mít katastrofické následky.

(Visited 9 821 times, 7 visits today)

Shlédnutí: 8036