BÝK

Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem

Nejlepším časem v roce bude pro Býky jaro, kdy se jejich životní plány mohou stát skutečností. Napjatější období pak přijde v listopadu a prosinci.
Býk je zemní znamení a jeho planetou je Venuše.

Jací jsou Býci?

Býci nade vše milují svoje pohodlí a hmotné zajištění. Bývají vcelku spolehliví a mírumilovní, ale má to jen jeden háček – nesmí se rozzlobit. Jsou pro ně důležité citové zázemí a uspokojivé rodinné a partnerské vztahy. Na rozdíl od Berana to nejsou žádní bojovníci, jdou si klidně a pomalu za svým cílem. Méně duchovně vyspělí jedinci tohoto znamení velmi často podléhají hromadění materiálních statků a různým vášním – jak v rovině lásky, tak i v rovině uspokojování svých materiálních potřeb. Bývají to velcí milovníci krásných věcí a gurmáni. Protilehlým znamením Býka je Štír, tak jako Býk vše zadržuje a hromadí, tak Štír se vyrovnává s tím, že se musí naučit vše pouštět. Jestliže dokáže člověk ve znamení Býka najít rovnováhu mezi těmito dvěma polaritami, je vyrovnanější a zdravější, jinak může mít problémy v tělesné rovině s vyměšováním.
Tito lidé nebývají zrovna skromní, protože toto zemní, materiální znamení je ve velké míře nutí k většímu zabezpečování sama sebe a svého konta. Často můžou podléhat „fata morgáně“, že mají na všechno dostatek času i sil. Může to být i strach z neznáma nebo změn, protože Býk je konzervativní, takže než se pro cokoliv nového rozhodne, trvá to déle. Tito jedinci často milují také duševní požitky, jako je krásná hudba, tanec a různá divadelní a muzikálová představení

Býk – muž

Pánové narození do tohoto znamení jsou většinou pohlední (na čemž má podíl jejich planeta Venuše) a zároveň velmi praktičtí (za což mohou poděkovat svému zemnímu živlu). Jsou to většinou životní realisté, ale romantický duch jim také nechybí. Rádi se své vyvolené dlouze dvoří a získávají její srdce díky drahým večeřím, návštěvám koncertů i vybraných restaurací a také dárkům, na kterých v případě, že jsou opravdu zamilovaní, v žádném případě nešetří. Býka většinou přitahují opravdu krásné a kypré ženy (existují i výjimky).

Býk – žena

Dívky a dámy narozené v tomto znamení se dělí o svoji vládkyni Venuši s dalším znamením – Váhami. Tyto ženy nemusí být přímo klasicky krásné, ale určitě mají zvláštní osobní kouzlo, které na muže okamžitě působí. Mívají většinou plnější tvary než vzdušné Váhy a velmi rády se zdobí, většinou jsou marnivé. S výběrem partnera typická žena ve znamení Býka nepospíchá, pomalu si prověřuje, kdo by mohl být tím nejvhodnějším, a když je rozhodnuto, nemá její vyvolený šanci…

Býk v roce 2019

Zrozenci tohoto znamení se opravdu mohou těšit na jaro, nejen kvůli svým narozeninám, ale také dalším planetám, které podpoří jejich snahy ať již v oblasti lásky, nebo uplatnění. V měsíci březnu vstoupí jejich vládkyně Venuše do jejich znamení 18. 3. a vedle ní se počátkem dubna usadí i planeta sebeprosazení, energie a soutěživosti Mars. Pro Býky nastává nejlepší čas v roce, kdy se mohou jejich životní plány stát skutečností, je ale jisté, že svoje sklony k pohodlí musí vyměnit za akční jednání. Příznivé období trvá i během měsíce dubna, kdy vstoupí Slunce do jejich znamení 21. 4. Mohou se začít odvíjet pozitivní změny a různé šťastné náhody, které je ovlivní na dlouhou dobu. Býci by měli rozhodně využít přízně hvězd a snažit se o pozitivní změny, a to také v oblasti zdraví a prevence – více věnovat pozornost svému tělu, skladbě jídelníčku a myslet i na štíhlou linii…
Napjatější období zažijí během měsíce listopadu a prosince, což může přinést neshody, problémy a hádky nejen na pracovišti, ale i v soukromí.

Býci a láska

K tomuto znamení patří patronka milostných vztahů a láskyplných vzplanutí, spanilá Venuše – Afrodita. V roce 2019 si mohou ženy i muži narození v tomto znamení dořešit partnerská nedorozumění, ale i objevit novou dimenzi starého vztahu. Stačí jen trocha trpělivosti a chuť dívat se a naslouchat tomu, co partner říká. Lze říci, že lepší je pro řešení vztahů a také nalezení lásky první polovina roku. Na opravdovou přízeň hvězd si počkejte na měsíc březen a duben, kdy budou důležité planety (Venuše a Mars) ve vašem znamení. Ledy mohou roztát a vy opět pocítíte, že láska je opravdu to nejkrásnější, co můžete zažít. I pro ty, kteří hledají blízkou duši, je to velmi vhodný čas k seznámení a nalezení perspektivních vztahů. Pro ostatní budete okouzlující a zajímaví, což využijte k tomu, abyste ve společnosti dávali co nejvíce na odiv svůj osobní šarm. I léto by mělo být plné příjemných zážitků a sladkých letních chvilek. Období překážek a nedorozumění může nastat koncem roku, v listopadu a prosinci, kdy se Merkur, planeta, která odpovídá našemu dorozumívání s druhými, i Venuše, která je patronkou erotického jiskření, ocitnou ve znamení Štíra. Proto vše důležité vyřešte pokud možno do podzimu.

Býci a zdraví

Lidé narození v tomto zemním znamení mívají většinou pevné zdraví. Pozorní musí být na dostatek pohybu a také rozumnou konzumaci jídla a různých laskomin. Bývají náchylní k různým virovým onemocněním, angínám a dýchacím potížím. Proto o sebe musí se zvýšenou pozorností pečovat zvláště v zimě, kdy je může vhodná prevence ochránit od nachlazení. Vhodné je sledovat postavení Luny ve znamení Býka, a to v měsíci lednu, únoru i březnu. Opatrní musí být Býci i v prvních jarních dnech a podceňovat by neměli nevyzpytatelné počasí ani v aprílovém měsíci. V období května a dalších teplých letních měsíců by se těmto zrozencům mělo dařit, pozor by si měli dát jen na rychlé teplotní výkyvy (klimatizace, průvan a také ledové nápoje a zmrzlina jim mohou v létě přivodit nachlazení). Všeobecně by se měli snažit snížit příjem tuků, příloh a bílého pečiva a naopak dát přednost zelenině a ovoci. Opatrnosti hvězdy radí na podzim, zvláště pak v druhé polovině října, kdy jsou napjaté planetární konstelace.

Býci a kariéra a peníze

Toto znamení, protože je zemní, potřebuje stejně jako jeho souputníci (Panny a Kozorozi) mít pocit finanční jistoty. Proto většinou volí zaměstnanecký poměr, zázemí silné firmy (banky, pojišťovny atd.) Začátek roku bude plný předsevzetí a plánů, které se však mohou začít uskutečňovat až v období měsíce dubna, května a také června, kdy budou důležité planety nejen v jejich znamení, ale také ve znamení Blíženců (což je jejich oblast druhého domu financí). U některých pružnějších a flexibilnějších Býků mohou nastat během roku zajímavé změny, které je katapultují do stabilnější finanční a majetkové sféry, takové, po které touží. S podzimním měsícem říjnem mohou přijít výkyvy, ale stabilní a trpělivý zrozenec tohoto znamení vše s přehledem zvládne. V tomto roce lze čekat posun, na který mnozí Býci dlouhou dobu čekali. Důležitou zprávou pro toto znamení je, aby si peníze, které vydělali, bezpečně uložili a zbytečně nevydávali za nezbytnosti, bez kterých se určitě obejdou.
Nejúspěšnější den pro vás je pátek, den Venuše, vaší osobní planety. Tento den je časem odpočinku, zábavy po uplynulém pracovním týdnu, společenského života nebo také kulturních a uměleckých zážitků, které právě k této planetě patří.

Sport a relax

Býkům nevyhovují akční sporty s okamžitým výdejem energie. Doporučit lze spíše jízdu na kole nebo aktivní turistiku. Vhodné je pro ně také plavání, které rovnoměrně zatěžuje celé tělo. Vzhledem k Býkově touze po krásných zážitcích a lásce k umění se hodí také tanec. Bezesporu jim hodně prospívají i masáže, zvláště v oblasti zad, šíje a krční páteře. Dále se jim může zalíbit a být pro ně vhodným sportem tenis, v zimním období běh na lyžích a v létě lehčí typy joggingu, pomalejšího běhu, a procházky v přírodě.

Byliny

Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako je např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno v jeho přirozené formě v citrusových plodech, šípcích atd.

Vhodná strava

Pro toto znamení nejsou vzhledem ke snadnému přibývání vhodná tučná jídla a ani pečivo, koláče, dorty a sladkosti. Býci by si měli svoji váhu hlídat již ve středním věku. Je pro ně vhodná zeleninová strava, rýže a naopak méně se hodí přílohy typu brambor, knedlíků atd. Z masa spíše bílá drůbež, kuřata, krůty a ostatní libová masa. Zvláště zdraví prospěšné jsou pro ně ryby a různé mořské plody – krevety, mušle atd. A místo mlsání sladkostí pak mandle a ořechy, dále různé nízkotučné mléčně výrobky. Ze zeleniny především rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky a špenát, salát čínský i ledový. A pro podporu lepšího trávení by měli Býci sníst alespoň jedno jablko denně.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Býka – 5.5.2019 – 00:45
Myslíme na stabilitu a jistoty v našem životě. Snažíme se energii svých myšlenek směřovat na prosperitu, udržení, ale i vytvoření nových finančních toků. Přicházejí nápady pro vhodné obchody a investice, soustředíme se na rovnováhu a odpovědnost.
Úplněk ve znamení Býka – 12.11.2019 – 14:34
Napomáhá k nalezení klidu, vyrovnanosti a také správné cesty. Můžeme plánovat budoucnost a hledat nejsnadnější cestu k úspěchu ať již pracovnímu, nebo finančnímu. Posiluje vědomí sounáležitosti s přírodou a ostatními lidmi.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 2. 3., 1. 6., 19. 9., 5. 11.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: únor
Na co si dát pozor v roce 2019:
Láska je pro vás opravdu důležitá. Občas jste tak zamilovaní, že nevidíte realitu takovou, jaká opravdu je. Změny ve vztazích vás děsí, ale jsou pro vás většinou vysvobozením.
Co vám rok 2019 přináší:
Tento rok se můžete přestěhovat a to vám přinese pocit bezpečí, po kterém už delší dobu toužíte. Upravte si domov dle vašich představ.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
Nejdůležitější bude pro vás letos stabilita, kterou získáte na základě své pracovitosti a úspěšnosti. Budete i finančně úspěšní a můžete si vybudovat stabilní domov.
Nepříznivý měsíc pro rok 2019:
Červen – boj ve všech oblastech, nejvíce ve vašem partnerství. Budete bojovat i sami se sebou.
Rada pro vás na rok 2019: Vesmírný posel stojí často přímo před vámi a vy jej posíláte zpět, protože nemáte odvahu vydat se novým směrem. Když však zůstáváte na starých cestách, nesmíte se divit, když se nedostanete na nové místo.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): ametyst
Vaše šťastná čísla pro rok 2019: 1, 22, 80, 90, 95, 96
Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – čekají vás nové začátky. Nejen nový rok, ale i jiné oblasti pro vás budou nové.
Únor – měsíc plný vášně a energie. Vše, na co sáhnete, vám půjde od ruky a budete mít úspěch.
Březen – stěhování a přesuny jsou pro vás tento měsíc aktuální. Nebojte se, bude to pozitivní.
Duben – časté schůzky a setkání s přáteli jsou pro vás prioritou a budete si to užívat.
Květen – ukončíte nějakou záležitost, kterou jste řešili delší dobu. Ukončení bude impulzivní, možná by bylo vhodnější ještě chvilku počkat.
Červen – čeká vás boj. Budete bojovat se všemi a se vším. Náročný měsíc, pokuste se být víc v klidu.
Červenec – čeká vás měsíc opatrného našlapování a určitého politikaření. Někdo s vámi bude manipulovat a vy nebudete vědět, jak z toho ven.
Srpen – přichází velká změna, na kterou máte nastartováno už půl roku. Přijměte ji a nebraňte se.
Září – konečně odpočinek… A zase budete pracovat na tom, jak se mít rádi a užívat si života – a půjde vám to.
Říjen – máte tolik sil, že můžete skály lámat. Teď je čas na vyřešení všech problémů, půjde vám to skvěle.
Listopad – vaše finanční situace se stabilizovala, a tak si užíváte klid a pohodu, a to i rodinnou.
Prosinec – uzavíráte rok a vnímáte svou finanční stabilitu a jistotu. Je vám dobře, měli jste úspěšný rok.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?
Býk a…
Beran – Mohou prožít vášeň, ale stále budou bojovat o dominanci. Když najdou společnou řeč, může pro ně být i partnerství přínosné. Beran však musí nechat Býka občas odpočinout a nedívat se na něj jako na lenocha.
Býk – Oba jsou pro sebe nepředvídatelnými partnery. Nikdy ani jeden z nich neví, kdy ten druhý vybuchne. Vztah to může být náročný, ale dá se ustát, protože oba najdou společné zájmy. Sex bude skvělý.
Blíženec – Tito dva lidé jsou naprosto rozdílní, ale ve vztahu se budou vzájemně doplňovat a to pro ně bude velké dobrodružství, především pro Blížence. Jen se musejí shodnout, kdy budou mít sex. Každý ho chce jindy.
Rak – Všude bude vládnout vášeň, kdy se projeví velké emoce z hádek, ale i usmiřování. Vše se však vždy urovná v sexuální oblasti.
Lev – Ideální spojení, alespoň pro tento rok. Oba si budou rozumět jak v sexu, tak v partnerství. Býk bude sice chtít více ušetřit, ale většinou bude mít pochopení pro Lví utrácení.
Panna – Tito dva spolu tvoří pár, který překoná vše zlé. Oba však mají tendenci vypěstovat si partnerskou závislost. Panna bude občas Býka rozčilovat, ale vždy se jí to podaří urovnat. V sexu to bude však brzo nuda.
Váhy – Skvělé spojení až do doby, kdy Býk zjistí, že mu je Váha nevěrná. Pak se rozčílí a nic to neurovná. Býk je pro Váhu jistota, a tak se za čas začne nudit a hledat jinde. Odejít od Býka však nechce, ale Býk jí to jen tak neodpustí.
Štír – Jsou to dva protipóly, a jiskření, které mezi nimi probíhá, by mohlo zapálit ohňostroj. V sexu to bude vášeň a uspokojení pro obě znamení. Do vztahu mohou jít oba s určitou dávkou tolerance. Pokud to zvládnou, je šance na dlouhodobý vztah.
Střelec – Sex i partnerství jim bude vyhovovat, jen pozor na přátelské vztahy Střelce, které se ne vždy budou Býkovi líbit. Také Býk chce vše vždy promyslet a impulzivnost Střelce mu přijde někdy nesmyslná.
Kozoroh – Skvělé spojení, které bude jen kvést. Kozoroh převezme iniciativu a Býk se nakonec nechá přemluvit k tomu, že se o něj Kozoroh postará. Jen to bude trochu nudný pár.
Vodnář – V sexu si vůbec neporozumí, ani jeden z nich neví, jak zacházet s tím druhým. V partnerství navíc Býk bude kráčet po zemi a Vodnář se vznášet v oblacích, tak se málokdy sejdou. Vztah proto brzo vyšumí.
Ryby – Ryba dokáže Býka skvěle okouzlit a on se nechá uchlácholit jejími lichotkami. V sexuální oblasti si budou také zcela rozumět. Potíž nastane ve chvíli, kdy se Býk trochu probere z euforie zamilovanosti a uvědomí si, že to, co Ryba slibuje, neplatí. Pak přijde velká hádka a možná i rozchod.

(Visited 15 203 times, 1 visits today)

Shlédnutí: 11651