BLÍŽENCI

Blíženci jsou lidé narození mezi 21. květnem a 21. červnem
Tento rok Blížence prověří, hlavně pokud jde o jejich schopnost tolerance a přizpůsobivosti. Mohou také častěji stát na “křižovatkách” lásky. Štěstí v oblasti financí se na ně může usmát v polovině roku.
Blíženci jsou vzdušné znamení a jejich planetou je Merkur.

Jací jsou Blíženci?

Znamení Blíženců je vzdušné a jeho planetou je Merkur, okřídlený posel bohů. Jestliže někoho osud obdaří tímto znamením, může se většinou radovat. Je to obvykle známkou toho, že je člověk společenský, komunikativní a rád sbírá nové zkušenosti a podněty. Hůře na tom už může být jeho okolí a ti, s kterými má závazky ať již osobního, nebo pracovního rázu. Znázorněním tohoto znamení jsou dva lidé, kteří představují rozpolcenost a dualitu lidského vědomí. Blíženci mají rádi změnu, neradi jsou na jednom místě – nesnášejí nudný a statický život. Většinou jsou nervózní, rtuťovití a stále sbírají nové zkušenosti a informace. Mívají mnoho různých nadání a velmi často se snaží pracovat intelektuálně, jsou to tzv. věční studenti. Mohou na druhé působit povrchně, je to proto, že se často orientují na kvantitu informací, zážitků a přátel a ne na jejich kvalitu. K pocitu spokojenosti potřebují dostatek pohybu, a proto si také většinou dokážou do vysokého věku udržet mladistvou visáž. Tito lidé bývají dobrými a zajímavými společníky, nezkazí žádnou zábavu a mohou být inspirativními osobnostmi i pro své okolí.

Blíženec – muž

Tento muž bývá okouzlující, je to věčný mladík, „enfant terrible,“ také „Petr Pan“, který se většinou brání dospět a převzít všechny povinnosti a závazky, které k věku dospělosti patří, což je především pevný partnerský vztah, manželství a rodina. Mnoho mužů tohoto znamení se pevným závazkům vyhýbá a snaží se co nejdéle obřad „kroužkování“ oddálit. Dávají většinou přednost ženám, které jsou přitažlivé, ale ne prvoplánově. Raději volí ženy méně okázale žensky vyvinuté, ale záleží jim především na inteligenci a důvtipu potencionální partnerky.

Blíženec – žena

I ženy tohoto znamení to nemívají s láskou lehké – řeší nepředstavitelné trojúhelníky a milostné rošády každý den a s přehledem. Je jisté, že je to náramně baví, je to totiž palivo pro zajímavý a nevšední život, který si každá Blíženka v skrytu duše přeje. Tyto dámy se mohou vázat nebo vdávat daleko dříve než Blíženci muži. Je to nejen tím, že jsou přitažlivé, obvykle sportovní a štíhlé, ale především velmi přátelské a milé. Většinou je jejich první „vážný“ vztah přestane naplňovat nebo spíše bavit, a tak se začnou brzy rozhlížet po svém okolí…

Blíženci v roce 2019

Můžete očekávat, že tento rok prověří vaše schopnosti tolerance a přizpůsobivosti, kterými jste sice nadáni, ale mohou nastat chvíle, kdy i vám trpělivost bude docházet. Prověřovat vás bude planeta Saturn, která je po celý rok v opozičním postavení ve znamení Střelce. Hned na počátku ledna dostanete příděl energie. Mars, Merkur a Venuše vstoupí do přátelského vzdušného znamení Vodnáře, což ovlivní vaše přátelské vztahy i společenský život, můžete získat mnoho nových kontaktů, které se vám budou „hodit“ i pro vaši práci a kariéru. Mnozí z vás pocítí také touhu polepšit si materiálně – počkejte si na měsíc květen a červen, kdy pro zlepšení vašich finančních toků bude vhodnější doba. V polovině srpna se také přesune Jupiter do znamení Panny, což vám přinese možnost dát do pořádku rodinné a domácí záležitosti a uspořádat věci, které jste dlouho odkládali nebo neměli sílu řešit.

Blíženci a láska

V tomto roce můžete stát častěji na „křižovatkách“ lásky. Vaše proměnlivá povaha potřebuje častěji změnu, což některé z vás vrhá do stále nových vztahů a věčného hledání milostného ideálu. Dávejte určitě přednost partnerům, s kterými se nenudíte a máte si s nimi stále co povídat, plánovat a řešit, protože nuda vaše vztahy zabíjí. Hvězdy vám radí být pozorní již v lednu, protože Venuše, která představuje naše milostné vztahy a partnerství, bude spolu s Merkurem a Marsem ve znamení Vodnáře, což může silně ovlivnit změny ve vašem osobním životě – budete otevřenější a důvěřivější vůči lásce a milostnému jiskření. Doba, která je vyloženě vhodná pro seznamování a zaručené vítězství na poli lásky, u vás nastane v dubnu a červnu, kdy bude plejáda planet Venuše, Mars i Merkur právě ve vašem znamení. Příznivé období bude trvat i během června. Kritickým obdobím pro vás může být závěr roku, listopad a prosinec, kdy možná pocítíte opoziční vlivy důležitých osobních planet, což v reálném životě přináší neshody, kritiku a neporozumění s vašimi blízkými, partnerem a celkové ochlazení domácí atmosféry.

Blíženci a zdraví

Vaše znamení je velmi aktivní a neumí se šetřit. I relaxace a odpočinek pro vás znamená pohyb, akci a změnu, většinou neumíte odpočívat pasivně. Nemusíte se bát žádných zdravotních ataků, jen počátkem roku buďte opatrnější na nachlazení. Slabou stránkou vašeho znamení jsou sklony ke zdravotním problémům plicního systému, což častěji hrozí v období zimy, ale i předjaří, kdy můžete riskovat a vystavovat svoje tělo změnám počasí. Zdravotní problémy mohou také provázet bolesti rukou, paží a ramen, které jsou další „háklivější“ částí vašeho znamení. Opatrní buďte zvláště v lednu, únoru a březnu. V měsíci dubnu podpořte svůj organismus dávkou přírodních vitamínů a dopřejte si dostatek pohybu ve volné přírodě. Následující období pak pro vás bude příznivé, budete mít dostatek energie nejen na řešení pracovních i domácích úkolů, ale i na své aktivní koníčky. K dalšímu zlomovému období dochází v listopadu, kdy nejen pochmurné podzimní počasí, ale i tranzity planet mohou podnítit vaše zdravotní problémy, úbytek energie a oslabení imunitního systému, který ale můžete podpořit zdravější stravou, vitamínovými doplňky, ovocnými šťávami a dalšími přírodními prostředky.

Blíženci a kariéra a peníze

Vaše znamení je spokojené a dává přednost práci, která je proměnlivá a přináší změnu, časté cestování, přísun zajímavých informací, jako je např. obchodní činnost, nebo také práce v mediální oblasti. V tomto roce vám naplnění pracovních předsevzetí z počátku půjde lehce, začátek roku vám může přinést nové možnosti, kontakty nebo také přání poohlédnout se po lukrativnější či zajímavější pracovní pozici. Jestliže se budete připravovat ke zkouškám nebo pohovorům, můžete začít hned počátkem roku v lednu a únoru. Vyloženě šťastné období nejspíš zažijete v období června a července, kdy vám práce a vaše profesní závazky i úkoly půjdou lehce a samy. I v oblasti financí se na vás může v polovině roku usmát štěstí v podobě lepší pracovní pozice, zvýšení platu nebo získání vysněného místa. To vám pomůže nejen k vyššímu pocitu sebevědomí, ale i k naplánování důležitých finančních kroků nebo závazků, třeba půjček nebo hypoték, které si nyní budete moci dovolit. V podzimním období dojde ke stabilizaci a ukotvení ve vašem zaměstnání. Napětí a potíže mohou přijít během měsíce listopadu a také v posledním měsíci roku.
Nejúspěšnější den pro vás je středa, která je pod vlivem vaší vládnoucí planety Merkur, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

Sport a relax

Tito zrozenci by měli hrát společenské a klubové sporty jako fotbal a hokej. Pro ženy lze doporučit volejbal, basketbal apod. a také rychlou jízdu, závodění na kole, v autě, na motorkách. Výborná je i jóga, při které se naučíte dobře dýchat a celkově zklidnit nervový systém. Pro dýchací systém je také prospěšný jakýkoliv sport na čerstvém vzduchu, a tedy různé výlety a turistické aktivity po celý rok.

Bylinky

Dobrá je meduňka, máta, třezalka a také různé čajové směsi na žaludeční potíže a problémy s trávicím ústrojím. Pro problémy s dýcháním se doporučuje čaj z petrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích s trávením i s dýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu kopřivové čaje, ale jen krátkodobě. Rovněž čaj z černého bezu a čaj z heřmánku pravého, bezinkové víno. V menších dávkách pak kozlík lékařský – např. tinktura, plicník lékařský a také skořice.

Vhodná strava

Nejsou vhodná těžká, tučná a kořeněná jídla, také se doporučuje méně solit. Spíše používat kmín do brambor, polévek i různých pomazánek atd. Dobré jsou různé obiloviny a přílohy z luštěnin, sójové potraviny a polotovary, netučná masa, občas játra, vajíčka a méně tučné sýry. Ze zeleniny mrkev, květák, brokolice, celer, fazole a hojně všechny druhy peckovitého ovoce, ananas a kiwi. Blíženci by měli doplňovat hořčík, protože prospívá nervové soustavě, a také vitamíny A a E.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Blíženců – 3.6.2019 – 12:01
Pozornost věnujeme rozvoji našich intelektuálních vloh, soustředíme se na získávání důležitých informací. Vhodná doba pro rozhodování a nalezení nejvhodnějšího profesního nebo i studijního směru, pro překlenutí starých vzorců, otevřenost a toleranci.
Úplněk ve znamení Blíženců – 12.12.2019 – 06:12
Tento den se lépe soustředíme, učíme a také komunikujeme s ostatními. Podporuje rozvoj poznávání, studia různých dovedností. Je pozitivní pro přátelství a také pro porozumění odlišnosti druhých.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 9. 1., 15. 5., 13. 8., 4. 10.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: duben
Na co si dát pozor v roce 2019:
Buďte obezřetní v oblasti vztahů, hlavně při krátkodobém flirtu. Pokud máte stálého partnera, pozor na prozrazení.
Co vám rok 2019 přináší:
Naučíte se více manipulovat s lidmi v pracovní oblasti a to vám přinese velký úspěch.
Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
Je to práce a zase práce. Když věnujete své práci lásku a uvědomíte si, co vás baví a naplňuje, dostanete za to ohodnocení, o kterém už dlouho sníte.
Nepříznivý měsíc pro rok 2019:
Červen – pozor na ztrátu něčeho, co je důležité a může být pro vás nepříjemné.
Rada pro vás na rok 2019: Trpíte-li chronickým nedostatkem peněz, přezkoumejte svůj postoj k nim. Co si o nich myslíte? Pokud to není nic dobrého, je jasné, že se jim k vám nechce. Promyslete si pozitivní asociace spojené s penězi a to, co vše krásného s nimi můžete udělat.
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): opál
Vaše šťastná čísla pro rok 2019: 9, 33, 56, 87, 90, 100

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – práce je pro vás to nejdůležitější a náležitě si ji užijete. Bude se vám dařit.
Únor – hádky a nepříjemnosti budou obcházet kolem vás a také vás zasáhnou. Buďte více v klidu a půjde to.
Březen – vše se vám bude dařit. Máte moc ve svých rukách a můžete všechny své oblasti pozitivně ovlivnit.
Duben – hojnost práce i hojnost financí, dokonce i hojnost lásky provází tento měsíc. Hezkou zábavu.
Květen – lásky čas, a to platí i u vás. Náležitě si ho užijete.
Červen – samé ztráty, které přijdou už na začátku měsíce. Hlídejte si věci, hrozí, že něco ztratíte.
Červenec – hojnost energie vám pomůže užít si krásnou dovolenou a odpočinek. Budete sršet nápady a inspirací.
Srpen – podaří se vám nějaký posun, který pro vás bude velkou odměnou za vaši snahu.
Září – v oblasti rodiny vám bude dobře a zjistíte, že vše je tak, jak jste si přáli, a to se týká práce, financí i vztahu.
Říjen – někdo vás odrazuje od dobrého nápadu a nemyslí to s vámi dobře, dejte si na to pozor.
Listopad – vyřizování věcí týkajících se úřadů a jiných institucí, vše je zdlouhavé a nepříjemné.
Prosinec – máte vedle sebe někoho, kdo má oheň v těle a umí se s vámi radovat. Je to krásné zakončení roku.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?
Blíženec a…
Beran – Milenecký vztah jim půjde jen v případě, že Blíženec zapomene na soutěžení s Beranem. Beranovi zase prospěje Blížencova lehkost bytí. Na sex s Blížencem však Beran nikdy nezapomene. V partnerství si musí oba dát pozor na nevěru, jednou by jim nemusela projít.
Býk – Tito dva lidé jsou naprosto rozdílní, ale ve vztahu se budou vzájemně doplňovat a to pro ně bude velké dobrodružství, především pro Blížence. Jen se musejí shodnout, kdy budou mít sex. Každý ho chce jindy.
Blíženec – Vše bude velký problém, oba jsou nespoutaní a svobodní a navíc ani jeden nebude ochotný dávat. I v sexu se utkají v obviňování a nevěře. Celkově to v žádném ohledu nebude moudré spojení.
Rak – V případě, že Rak nebude omezovat Blížencovu svobodu, tak se můžou vzájemně podpořit a dát si jistotu. Blíženec však musí zapomenout na ostatní milostné avantýry. Rak mu je totiž ani nepovolí.
Lev – Bude jim to skvěle klapat. Lev bude chtít obdiv, který Blíženec umí dát, ale jen dočasně. Nestálost Blížence zase bude Lva rozčilovat. V sexu oba vše srovnají a naleznou společnou řeč.
Panna – Budou k sobě magicky přitahováni. Panna dá Blíženci pocit jistoty a Blíženec Panně zase zajistí dobrodružství, po kterém tak touží. Spojení pro partnerství bude náročné, Panna bude Blížence dusit, až ho udusí a on odejde. V sexu se můžou nějaký čas doplňovat.
Váhy – Na začátku se budou přitahovat a budou mít i společnou řeč. Vše je však jen zdání. V sexu jim to bude klapat jen chvíli a pak se oba začnou rozhlížet jinde. V partnerství se často střetnou a budou se hádat, což vztahu neprospěje.
Štír – Jeden bude okouzlen tím druhým, ale jen do chvíle, kdy se projeví Štírova majetnická povaha a Blíženec bude chtít více volnosti. Navíc Štír hned pozná, že Blíženec nemiluje jen jeho, a to si nenechá líbit. Porozumí si v intelektuální oblasti a v hledání tajemství, to ostatní nebude fungovat.
Střelec – Dohromady je dá společné povídání a společné téma. Partnerství může fungovat, pouze pokud se Blíženec Střelci zcela oddá, což on tak moc neumí. V sexu zažijí krásné chvilky.
Kozoroh – Jsou jeden pro druhého přirozeně tím, co je obohacuje, a tak si spolu budou rozumět jak v sexuální oblasti, tak i v té partnerské. Každý do vztahu přináší to, co ten druhý nemá.
Vodnář – Oba se vznášejí někde mimo, bude problém, aby aspoň trefili domů. Budou si rozumět v oblasti intelektuální, což bude Vodnáře fascinovat, a Blíženec zase bude mít svoji svobodu. Mohou vytvořit hezký pár jak v sexu, tak v partnerství.
Ryby – Oba žijí život dvou osobností, které je samotné někdy překvapí. Je to ideální spojení, protože Blíženec bude pro Rybu nedostižný, což ona pro život potřebuje, a Blíženec si nikdy nebude jistý, zda mu Ryba patří. Umí to spolu jak v sexu, tak v partnerství.

(Visited 12 407 times, 1 visits today)

Shlédnutí: 9521