BERAN

Šťastnější bude pro Berany první polovina roku, ale planety mu budou nakloněny i v půlce druhé. Pozor na stres a zbytečně vyřčená slova, která již nelze vzít zpátky.

Beran je ohnivé znamení a jeho planetou je Mars.

Jací jsou Berani?

Beran je znamením počátků, proto jsou lidé tohoto znamení orientovaní na budoucnost. Jejich ohnivá energie je velmi silná, což je dáno tím, že se narodili do přelomového období, kdy se ze zimy probouzí jaro. Berani jsou většinou optimisté, očekávají stále něco nového a jsou přesvědčeni o tom, že to nejlepší v životě je teprve čeká. Ztělesňují vůli k životu, sebeprosazení a bojovnost. Berani mají velkou touhu po svobodě, dobrodružství, zábavě, nemají rádi žádné okliky, jsou spontánní a impulsivní, dokážou se rychle nadchnout. Potřebují neustále nové zážitky, jestliže ale nemají okamžité výsledky svého snažení, ztrácejí o danou věc zájem a začínají usilovat o něco jiného. Berani umí svému okolí dodávat impulsy a smělé plány do budoucna, jsou průkopníky a novátory, jejich úkolem je uvést myšlenku do hmoty. Od svého doplňujícího znamení Vah se učí toleranci a harmonii.

Beran – muž

Je to opravdový muž, energie jeho bojovné planety Mars mu dodává nejen přitažlivost, ale také touhu uspět a být přijímán. Je to rozený vůdce a diktátor, jeho ego je silné, je sebejistý, ke spokojenosti potřebuje mít pocit vítězství, důležitosti a úspěchu. Jestliže se mu nedaří, může mít sklony k cholerickým výbuchům nebo agresivitě. Bývá tvrdohlavý a většinou dosahuje svého, nesnáší nerozhodnost a pocit nejistoty. Berani bývají vyloženě nabití erotikou, a proto se potřebují co nejvíce „vybít“. Dokážou rychle vzplanout a objekt svého milostného okouzlení se snaží neprodleně získat.

Beran – žena

Tato žena působí jako silná osobnost, emancipovaná a sebevědomá. Je si vědoma svých kvalit a její planeta Mars jí dodává bojovnost, sílu a energii. Nemá typické ženské poddajné chování, v případě, že není spokojená, dá to s velkou razancí najevo. Je to typ amazonky, bezstarostné a nebojácné, dokáže prosadit své plány a je ráda nezávislá. V pracovní oblasti bývá ambiciózní a nemá ráda podřízenou pozici. Je romantická a vášnivá a dokáže muže dobývat. Má neutuchající touhu poznávat nové věci, dokáže se rychle nadchnout i vzrušit. S touto ženou se nebude její okolí nikdy nudit…

Beran v roce 2019

V novém roce vás čeká i mnoho nového. Planety jsou vám nakloněny, i když postavení Saturna, planety zkoušek a prověrek, ve znamení Střelce bude po celý rok „prověřovat“ především vaši snahu o dotažení věcí do konce. Vyhýbejte se pokud možno zátěžovým a stresujícím situacím i lidem, jinak se napětí může odrazit i na vašem zdraví. Pomáhat vám bude pozitivní vliv Jupitera v přátelském znamení Lva až do poloviny srpna 2019.
Dlouhodobě je ve vašem znamení Uran, planeta, která narušuje vše, co je statické. Přináší touhu po změnách a novém pohledu na zavedené nefunkční vztahy, názory a životní postoje. Tyto „prověrky“ vám mohou připadat nemilosrdné, na druhé straně se stanete vyzrálejšími a vaše jednání bude na druhé působit více vyrovnaně, klidně a seriózně. Konečně se můžete zbavit zbytečného balastu a dělat i říkat to, co opravdu chcete, ale právě míře a asertivitě se učte od protilehlého znamení Vah.

Berani a láska

Skvělé období pro lásku začíná již v únoru vstupem planety Venuše do vašeho znamení (21. 2. – 17. 3.). Opravdové žně lásky a plnou spokojenost můžete zažít v měsíci březnu, kdy vaše znamení bude posilovat přímo plejáda planet – láskyplná Venuše, silný a energický Mars a také dárce štěstí a pohody Jupiter ve znamení Lva a především Slunce, které vstoupí do vašeho znamení 21. 3., kdy také začíná období jara. Využijte tuto dobu nejen k urovnání partnerských vztahů, ale v případě, že jste nespokojeni, otevřete se nové lásce a věřte, že přijde! Opatrnosti naopak hvězdy radí od konce září – 28. 9., kdy planeta komunikace Merkur a od 9. 11. planeta lásky Venuše vstoupí do opozice na vaše Slunce. Buďte proto připravení na nedorozumění a kroťte svoji ohnivou povahu, abyste zbytečně druhým i sobě nepřipravili zklamání. Snažte se udržet to, co jste vytvořili, a uvědomte si, že slova, které řeknete, se již nedají vrátit zpět…

Berani a zdraví

Jako ohnivé znamení často přepínáte své síly a tím ohrožujete nejen své fyzické zdraví, ale i psychiku. Při větším stresu a zátěži podléhá váš imunitní systém snadněji různým infekcím a horečnatým onemocněním. Pozorní buďte v období, kdy vrcholí zima a začíná jaro. V dubnu a květnu budete přímo na vrcholu svých sil, a protože máte sklony k přehánění, dejte pozor na přepracování a „naordinujte“ si také čas na odpočinek. Přes letní měsíce vám nehrozí žádné větší problémy, nezapomeňte být opatrnější při sportu a různých zátěžových aktivitách. Konec léta, měsíc září, pro vás může být také složitější, zvláště pak v druhé polovině, kdy je více planet v opozici. Nepodceňujte svůj zdravotní stav a v případě, že se cítíte unavení, dovolte svému tělu odpočívat, a to i od stravy, která ho zatěžuje (tučná, kořeněná jídla a také větší množství alkoholu, kávy a různých „dobíjecích“ drinků). Od září až do prosince trvají napjaté konstelace, dodávejte proto svému tělu vitamíny, dostatek tekutin a vlákniny. Nastupující zimní období přináší chladnější dny, dopřejte si přírodní vitamíny, ale i bylinky, které vás pročistí. Během celého roku se věnujte jen sobě, dopřejte si lenošení, procházky nebo masáže, nechte se rozmazlovat.

Berani a kariéra a peníze

V případě, že nejste spokojeni se svojí pracovní situací, buďte aktivní a hledejte si práci, která by vás nejen těšila, ale také dobře zabezpečila. Vaše znamení sice není příliš náročné, ale ke spokojenosti, klidu a také financování vašich koníčků je finanční jistota důležitá. Nejlepším obdobím pro nastartování změn je měsíc březen, kdy bude plejáda planet v příznivém postavení. Dobré zprávy, zajímavé nabídky a také reálné změny můžete zažít v období, kdy nejen vaše Slunce od 21. 3. bude ve vašem znamení, ale přidá se k němu profesně velmi důležitá planeta Merkur s planetou šťastných náhod Jupiterem v přátelském znamení Lva, a to až do poloviny srpna – je jisté, že dosáhnete všeho, co budete chtít. Tvrdí se, že štěstí přeje připraveným, ale přece jen budete mít na své straně i vládce vašeho znamení Mars, a to již od konce února a po celý měsíc březen. V této době nebude nic stát v cestě za vylepšením vaší finanční situace. Budou vám přicházet nové skvělé nabídky. Jupiter se Saturnem vám pomohou stabilizovat, zklidnit a upevnit vaši situaci. Celkově lze říci, že šťastnější je pro změny ve vaší pracovní i finanční oblasti první polovina roku.
Nejúspěšnější den pro vás je úterý, které je pod vlivem Marsu, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den, kdy budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

Sport a relax

Beranům se doporučují různé druhy adrenalinových sportů, ale také jogging, plavání, jízda na kole a také kolektivní hry, při kterých se dá soutěžit a bojovat o prvenství. Dále jsou pro ně důležité masáže, k uvolnění od starostí a stresu jim pomáhají erotické hrátky a sex.

Byliny

Při bolestech hlavy pomáhá dobromysl, heřmánek, mátový čaj, na celkové zklidnění organismu meduňka, také třezalka, bukvice lékařská, řebříček. Potíže očí – při zánětech pomáhá borová voda, pro zklidnění přikládáme na oči tampony namočené v zeleném čaji. Při nespavosti je vhodný pohyb na čerstvém vzduchu, večerní procházky před spaním. Také čaj z meduňky, mléko s medem, banánem a pivo, které je v malém množství díky chmelu vlastně přírodním sedativem.

Vhodná strava

Pro toto znamení jsou to lehčí typy masa – drůbež, ryby, mléčné výrobky, zelenina, zvláště listová a také celozrnné výrobky. Je třeba dostatek fosfátu draselného, který se v přírodním stavu nachází v hlávkovém salátu, květáku, celeru, cibuli, karotce, okurkách a také v jablcích, datlích, ořeších a citronech. Jako koření se hodí paprika, pepř, chilli, dále česnek a cibule. Těmto ohnivcům se doporučuje pít z alkoholu méně rozvášňující druhy – vystříhat se tvrdého alkoholu, vína, spíše volit pivo, šampaňské, koňak a různé lehké long drinky s limonádou atd.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
Novoluní ve znamení Berana – 5.4.2019 – 10:50

Posilujeme svoji sílu, energii, samostatnost a také sebevědomí. Myslíme na plány, které chceme realizovat, soustředíme se na odvahu, vůli a také nadšení. Důležité jsou také nové věci v našem životě, počátky projektů, studia, ale i sportovní výkony.
Úplněk ve znamení Berana – 5 13.10.2019 – 23:07

Zaměříme svou pozornost na získání úspěchu a společenské prestiže a také na rozhoření milostného vztahu, probuzení vášně a lásky i oživení a nový náboj v oblasti našich zájmů, koníčků i pracovních aktivit.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 22. 2., 2. 7., 9. 10., 25. 12.
Váš šťastný měsíc pro rok 2019: říjen
Na co si dát pozor v roce 2019:
Tento rok je pro vás důležité, abyste dokončili vše, co jste započali už v minulých letech. Všechny projekty, které jste neukončili, vás budou pronásledovat, a tak se snažte tomu předejít.
Co vám rok 2019 přináší:
Celý rok budete mít jednu schůzku za druhou – pracovní schůzky, ale i setkání s přáteli. Také se začnete víc objevovat ve společnosti, což vám přinese další dobré kontakty.

Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:
V tomto roce je důležité uvědomit si, co od života opravdu chcete. Co je pro vás důležité a zda vaše hodnoty jsou stále stejné. Tím, že si nastavíte cíl, se věci dají do pohybu, a to, co delší dobu jen stálo, se začne hýbat neuvěřitelnou rychlostí. Musíte jen určit ten správný směr.
Nepříznivý měsíc pro rok 2019:
Březen – znamení Ryb se pokuste vyhnout, nepřinesou vám nic dobrého ani v práci ani v lásce.
Rada pro vás na rok 2019: Když se nedokážete rozhodnout, objednejte si jasnou mysl a pokyn, co je pro vás správné. Spolehněte se, že se tak jako tak někdy budete muset rozhodnout. Nerozhodnout se znamená s rozhodnutím jenom vyčkávat. Nemůžete se NE-rozhodnout!
Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): křišťál
Vaše šťastná čísla pro rok 2019: 8, 23, 45, 67, 70, 86

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019
Leden – je nutné řešit ty opravdu důležité věci, ostatní odložte, bude na to čas jiný měsíc.
Únor – klidně si vezměte dovolenou, protože budete mít měsíc plný pohody, klidu a odpočinku.
Březen – práce vás bude pronásledovat i v noci. Budete mít nabitý měsíc plný pracovních schůzek a krátkých termínů.
Duben – měsíc plný beznaděje a depresí. Náročný měsíc, ale nakonec ho zvládnete.
Květen – po náročném měsíci budete odpočívat a nebudete chtít nic řešit. To se vám podaří. Odsunete všechny problémy na jiný měsíc.
Červen – S něčím nebo s někým se rozloučíte. Bude to měsíc, kdy něco končí. Musíte postavit nové základy, protože ty staré zboříte.
Červenec – úspěšný měsíc, kdy můžete potkat muže, který má vysoké postavení a bude vám nakloněn. Díky němu se vám bude dařit.
Srpen – vše bude jako na vahách. Jednou nahoře a jednou dole. Nemusíte se obávat, vše se děje ve jménu spravedlivosti.
Září – čekají vás cesty a cestování. Možná pojedete na podzimní dovolenou nebo prodloužený víkend. V každém případě si to užijete.
Říjen – máte tolik sil, že můžete i hory přenášet. Tento měsíc zvládnete vše, co si určíte, a ničeho se nemusíte obávat. Čeká vás měsíc plný úspěchů a odvahy.
Listopad – měsíc, který i pro vás bude tajemstvím. Nechte se překvapit.
Prosinec – hádky, nedorozumění a únava. Na konci roku budete vyčerpaní a nebude se vám chtít se s nikým dohadovat. Nějaké hádky vás však neminou, ale jen mírné.

Velký partnerský horoskop na rok 2019
Některá znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více, jiná méně. Obecně platí, že ohnivá znamení, tedy Střelec, Beran a Lev se hodí k sobě navzájem nebo si rozumí se vzdušnými znameními, což je Vodnář, Blíženci a Váhy, která se k sobě také navzájem hodí. Vodní znamení Štíra, Ryb a Raka si zase rozumí se zemskými znameními Kozoroha, Panny a Býka a stejně tak jsou dobrou dvojicí voda s vodou nebo země se zemí. Záleží ale i na vlivu planet, Luny, ascendentu… Jak si budou jednotlivá znamení rozumět v roce 2019?
Beran a…
Beran – Skvělá volba, budou spolu flirtovat a užívat si a vztah dostane jiný sexuální rozměr. Jen do vážného vztahu by se spolu hrnout neměli, tam pro ty dva není místo.
Býk – Mohou prožít vášeň, ale stále budou bojovat o dominanci. Když najdou společnou řeč, může pro ně být i partnerství přínosné. Beran však musí nechat Býka občas odpočinout a nedívat se na něj jako na lenocha.
Blíženec – Milenecký vztah jim půjde jen v případě, že Blíženec zapomene na soutěžení s Beranem. Beranovi zase prospěje Blížencova lehkost bytí. Na sex s Blížencem však Beran nikdy nezapomene. V partnerství si musí oba dát pozor na nevěru, jednou by jim nemusela projít.
Rak – V sexuální oblasti bude Beran spokojený, najde citlivost a porozumění. V partnerství však narazí na majetnické sklony Raka a to se Beranovi nebude líbit.
Lev – Sexuální přitažlivost bude cítit hned na prvním setkání, bohužel to bude jediné, co ta dvě znamení spojí. Vztah bude o boji a následné agresi Berana, kterého bude Lev šíleně rozčilovat svojí arogancí a sebejistotou.
Panna – Ideální spojení, kdy Panna bude obdivovat Berana a Beran se bude moci se vším Panně svěřit a důvěřovat jí. Problém může nastat v oblasti sexu, Panna nedokáže Berana zcela uspokojit, a tak Beran bude hledat jinde.
Váhy – Vztah bude uspokojivý pro obě strany jak v rámci přátelství, tak v rámci partnerství. V oblasti sexu mohou obě znamení prožít vášnivý románek, na který jen tak nezapomenou.
Štír – Bude to oboustranný boj, jeden z nich bude muset ustoupit – a nebude to Štír. V sexu mohou prožít jednu vášnivou noc, ale pokračování se čekat nedá, když tak jedině spojené s bojem a ztrátami.
Střelec – Milenecký vztah se může vydařit, ale partnerství bude plné ústupků a žárlivých scén. Beran nezvládne Střelcovo přátelské chování ke všem, koho tento rok Střelec potká.
Kozoroh – V sexuální oblasti jim to bude skvěle klapat, ale v partnerství bude Kozoroh Beranovým učitelem a mentorem, což ten nebude chtít akceptovat. Snažte se najít společnou řeč a pak se to může podařit.
Vodnář – Vodnáři patří celý svět, vše ho bude zajímat – a Beran chce, aby se zajímal především o něj. Partnerství bude problematické, ale sexuální hrátky se jim vydaří.
Ryby – Beran nebude vůbec chápat jednání Ryby. Občas mu přijde jako z jiné planety. Oba mají jiné pohnutky a budou mluvit jinou řečí. Ryba může dávat najevo, že nemá zájem, a Beran se urazí, takže ani sexuální vztah nebude jednoduchý.

(Visited 11 711 times, 1 visits today)

Shlédnutí: 8770